Ważne

Samsung Galaxy Note 3 z nowym systemem zarządzania energii. 20% mniejsze zużycie

Wygląda na to, że Samsung Galaxy Note 3 ma w rękawie asa, o którym nie wspomniano podczas oficjalnej prezentacji. Oprócz szeregu interesujących dodatków do oprogramowania, 5,7-calowego ekranu dotykowego o wysokiej rozdzielczości i 13-megapikselowego aparatu, jedna z wersji urządzenia może pochwalić się procesorem Qualcomm Snapdragon 800 wyposażonym w chipset QFE1100, który ma znacząco wpłynąć na czas pracy na baterii.

Tajemnicą QFE1100 jest technologia o nazwie Envelope Tracking. Została ona opracowana przez inżynierów Qualcomm w celu ograniczenia poboru energii energii przez modem oraz zmniejszenia ilości generowanego ciepła. Układ śledzi zmiany w częstotliwości odbieranych fal radiowych i automatycznie dostosowuje do nich moc wzmacniacza. To rozwiązanie jest bardziej elastyczne od stosowanego dotychczas, w którym każdy z elementów działał na pełnych obrotach lub wyłączał się z chwilą uśpienia modemu. Według Qualcomm, Envelope Tracking pozwala na zmniejszenie zużycia energii nawet o 20% oraz ograniczenie wydzielanego ciepła o 30%. Dzięki tej technologii, akumulatory telefonów komórkowych i tabletów będą rzadziej domagać się podłączenia do prądu, a tylne panele wreszcie przestaną się nagrzewać.

Wspomniany chipset QFE1100 jest pierwszym składnikiem projektowanego przez Qualcomm pakietu RF360, mającego umożliwić urządzeniom mobilnym kompatybilność ze wszystkimi pasmami na świecie: 2G, 3G, 3,5G oraz 4G LTE. Ponadto, układy oparte na RF360 mają cechować się lepszą optymalizacją energii i wydajnością, a pobór prądu przez wbudowane modemy może zmniejszyć się nawet o 50%. Qualcomm ogłosił, że rozwiązania typu RF360 zostaną wprowadzone na rynek pod koniec bieżącego roku.

via Android Police

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona