Ważne

Samsung Galaxy Note 3 z nowym systemem zarządzania energii. 20% mniejsze zużycie

Wygląda na to, że Samsung Galaxy Note 3 ma w rękawie asa, o którym nie wspomniano podczas oficjalnej prezentacji. Oprócz szeregu interesujących dodatków do oprogramowania, 5,7-calowego ekranu dotykowego o wysokiej rozdzielczości i 13-megapikselowego aparatu, jedna z wersji urządzenia może pochwalić się procesorem Qualcomm Snapdragon 800 wyposażonym w chipset QFE1100, który ma znacząco wpłynąć na czas pracy na baterii.

Tajemnicą QFE1100 jest technologia o nazwie Envelope Tracking. Została ona opracowana przez inżynierów Qualcomm w celu ograniczenia poboru energii energii przez modem oraz zmniejszenia ilości generowanego ciepła. Układ śledzi zmiany w częstotliwości odbieranych fal radiowych i automatycznie dostosowuje do nich moc wzmacniacza. To rozwiązanie jest bardziej elastyczne od stosowanego dotychczas, w którym każdy z elementów działał na pełnych obrotach lub wyłączał się z chwilą uśpienia modemu. Według Qualcomm, Envelope Tracking pozwala na zmniejszenie zużycia energii nawet o 20% oraz ograniczenie wydzielanego ciepła o 30%. Dzięki tej technologii, akumulatory telefonów komórkowych i tabletów będą rzadziej domagać się podłączenia do prądu, a tylne panele wreszcie przestaną się nagrzewać.

Wspomniany chipset QFE1100 jest pierwszym składnikiem projektowanego przez Qualcomm pakietu RF360, mającego umożliwić urządzeniom mobilnym kompatybilność ze wszystkimi pasmami na świecie: 2G, 3G, 3,5G oraz 4G LTE. Ponadto, układy oparte na RF360 mają cechować się lepszą optymalizacją energii i wydajnością, a pobór prądu przez wbudowane modemy może zmniejszyć się nawet o 50%. Qualcomm ogłosił, że rozwiązania typu RF360 zostaną wprowadzone na rynek pod koniec bieżącego roku.

via Android Police

Komentarze

 • janko

  Rozumiem, że to sam modem będzie zużywał o 20% mniej energii, przy ciągłym działaniu, a nie cały telefon, a ponieważ modem w telefonie czy tablecie i tak nie zużywa więcej niż 20-30% energii, pobieranej przez całe urządzenie, a na dodatek nie działa bez przerwy, to tę “rewolucyjną zmianę” można sobie wsadzić wiadomo gdzie :)

  Najskuteczniej problem poboru prądu przez modem został rozwiazany w pseudotabletach-golasach nicniemających – nie ma modemu, nie zużywa energii!

 • m

  Co za pierdoły za przeproszeniem. “Rzadziej będą się domagać podłączenia do prądu” czyt “Zamiast 4 godziny, tablet pociągnie 4 godziny i 10 minut”.

 • al

  Problemy z językiem polskim, a przecież autor nie pisze ma kolanie z hal targowych IFA:

  To rozwiązanie bardziej elastyczne od stosowanego dotychczas
  -brakuje JEST

  Wygląda na to, że Samsung Galaxy Note 3 w rękawie asa, o których nie wspomniano
  -brakuje MA, ponadto albo 1 as o którym nie wspomniano, albo asy w rękawie, o których …

  … technologia o nazwie Envelope Tracking. Została opracowana przez…
  -drugie zdanie jest bez sensu, albo “która została opracowana” łącząc te dwa zdania albo “Została ona opracowana”, “Ta technologia została”

  Jednym słowem tekstu tego nie pisał ani inżynier ani humanista, jednym słowem brak profesjonalizmu.

  • asd

   Niegrzenie tak publicznie wytykac komus bledy.

  • Piotr

   Jak tu nie się nie denerwować na debila. Napisz miło czego brakuje. Po co się emocjonujesz?

   Tabletowo nie posiada działu korekta, a czasem zdarza się, że nie zauważysz swoich błędów.

   BTW. Jak masz taki ogromny problem z profesjonalizmem tego blogu to wyjazd. Korzystaj ze źródła i czytaj profesjonalne strony.

  • Marek

   Jeżeli już się czepiać …
   Konstrukcja “To rozwiązanie bardziej elastyczne od stosowanego dotychczas” to równoważnik zdania – jak najbardziej dozwolona i stosowana forma w języku polskim.
   Drugi wspomniany przez ciebie błąd to zwykła literówka, którą można było wytknąć w bardziej grzeczny sposób.
   Kluczem w kwestii trzeciej jest kontekst, w pełni wyjaśniający co zostało opracowane.
   Za to ostatnie zdanie Twojego komentarza jest wręcz wisienką na torcie.
   Primo, jeżeli “nie pisał tego humanista”, bo według Ciebie pojawiają się błędy, to dlaczego nie pisał tego inżynier ?
   Secundo, zaczynasz ostatnie zdanie od “Jednym słowem”, po czym pada tych słów osiem, po czym znowu używasz tego zwrotu i następują po tym dwa słowa. Rozumiem przenośnie itp. ale wytykając komuś błahe błędy i przy okazji samemu je popełniając, ośmieszasz się :) .

 • Andrzej

  Samsung jest bardzo powściągliwy w informacjach na temat możliwości swoich urządzeń. Wielokrotnie indywidualny użytkownik o wyjątkowych funkcjach Samsunga przekonuje się dopiero w bezpośrednim kontakcie z nimi. Podobnie jak gorzkim rozczarowaniem może być ( po udanej kampanii reklamowej) kontakt ze smartfonami Nokii, Sony, HTC , czy wielkiego speca w przesadzaniu – Apple.

 • nołciarz

  Tak, kupilem nota 3 i jestem zawiedziony jezeli chodzi o baterie. Telefon grzeje sie przy uzywaniu internetu, nie chce przechodzic w deep sleep, po nocy bezvzynosci poziom baterii spada o 20 procent. Na forum android poczytakcie sobie ile osob ma z tym problem… Pozdrawiam

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona