Ważne
Wiko VIEW

Android 4.3 dla Samsunga Galaxy Note 2 w październiku

Gwiazdami wczorajszej prezentacji Samsunga był tabletofon Galaxy Note 3, tablet Galaxy Note 10.1 (2014 Edition) oraz zegarek Galaxy Gear, ale nie oznacza to, że koreański koncern zapomniał o urządzeniach poprzedniej generacji. Na scenie wspomniano o aktualizacji systemu operacyjnego Android, która zostanie udostępniona użytkownikom urządzeń Samsung Galaxy Note 2, Samsung Galaxy S4 oraz Samsung Galaxy S3 w październiku.

Android w wersji 4.3 może pochwalić się szereg mniejszych i większych zmian “pod maską”. Google wyposażyło go we wsparcie dla standardów OpenGL 3.0 (lepsza wydajność i jakość grafiki w grach 3D) oraz Bluetooth Smart (niższy pobór energii przez akcesoria sparowane z telefonem lub tabletem). Na liście nowości znalazła się także usprawniona obsługa profilów użytkownika, synchronizacja powiadomień między urządzeniami, aplikacja telefonu podpowiadająca numery na podstawie słownika T9, uproszczony i bardziej intuicyjny interfejs aparatu i domyślne zainstalowane programy Google Keep oraz Google Play Games.

Oprócz powyższych, Samsung wzbogaci oprogramowanie o kilka zaprojektowanych przez siebie funkcji. Pewną zapowiedzią jest nowo zaprezentowany Samsung Galaxy Note 3 pracujący pod kontrolą najnowszej wersji systemu. Mimo to, nie ulega wątpliwości, że chcąc zachęcić (lub zmusić) użytkownika do zmiany telefonu na nowszy, Samsung usunie jedną czy dwie aplikację.

via Engadget

(Dzięki za poprawkę, Rolex!)

Komentarze

 • esior

  Pewnie znów tylko dla telefonów niebrandowanych…..

 • Rolex

  Chyba coś przeoczyłem… Jak Note2 nie będzie miał wsparcia dla Galaxy Gear? Przecież na prezentacji były wymienione oprócz S4 i N3 – Note 2 i S3. Ktoś chyba nie uważał na prezentacji albo to przez podniecenie które sięgało zenitu :-P

 • Pa23

  Co z Note 10.1?

  • misio

   Nic. Możesz wyebać, wypadł z obiegu.

  • @Pa23:
   .
   Jak go będziesz “wyebowywał” to daj znać – podstawię kosz.
   .
   :-)
   .
   .
   A swoją drogą skoro brak najnowszego Androida jest wadą, to czemu ceny niewspieranych urządzeń nie spadają?

 • kamillos

  Heh, samsung zapomnial o note 10.1 super. Chyba dlatego, ze note 10.1 ma prsyciski systemowe na ekranie a samsung teraz twardo idzie w fizyczne pod ekranem (jest to spoko na 5 calowym ekranie, ale nie na 10!) Samsungowi nie chce sie projektowac systemu 4.3 z klawiszami na ekranie, szkoda

 • Marcin”Azawakh” Wojciechowski

  No to zobaczymy co z tego wyjdzie i dobrze, że Samsung pamięta o starszych urządzeniach ale ciekawe jak długo? To może być już ostatnia aktualizacja dla S3 i N2.

 • radier

  W źródle nie ma słowa o aktualizacji dla Note 2. News wyssany z palca.

 • sebad78

  Dokładnie. Na konferencji była mowa o aktualizacji ale S3 i S4 a o NOTE 2 ani słowa. Popieram. Info wyssane z palca. Dodam, że S3 będzie aktualizowany 6 miesięcy po premierze S4 więc note2 pewnie też będzie miał 4.3 ale ok 6 miesięcy po premierze NOTE 3.

 • florek237

  Ten artykuł jest wyssany z palca. Samsung nic nie wspominał o aktualizacji Note 2 na konferencji. Jedynie było info. na temat aktualizacji s3 i s4, ale nie podano do jakiego systemu.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona