Ważne

20-calowy tablet Panasonic Toughpad UT-MB5 z ekranem 4K i wagą ponad 2,3 kg

20-calowy tablet Panasonic Toughpad

Tablet… z założenia urządzenie mobilne, które można wziąć ze sobą w podróż, schować do plecaka czy nawet marynarki. Co powiecie na bardzo mobilne dwadzieścia cali? ;) Panasonic ostatecznie już zaprezentował swoje urządzenie – 20-calowy tablet ToughPad UT-MB5 z ekranem 4K i wagą ponad 2,3 kg (pierwsze informacje na jego temat pojawiały się już w styczniu przy okazji CES).

Co ciekawego oferuje 20-calowiec firmy? Przede wszystkim ekran IPS o przekątnej 20″ i rozdzielczości 3840 x 2560 pikseli (230 ppi) i szerokimi kątami widzenia sięgającymi 176 stopni. Wyświetlacz można obsługiwać zarówno palcami (10-punktowy multitouch), jak i rysikiem Anoto Live Pen. Na pokładzie znajdziemy przede wszystkim system operacyjny Windows 8.1, procesor Intel Core i5, wyjście HDMI, trzy porty USB oraz pełnowymiarowy slot kart SD. Nie wiadomo co z Bluetooth, z kolei GPS i 3G bym się w takim urządzeniu nie spodziewała ;)

Tablet (serio mam go tak nazywać?) będzie dostępny w dwóch wersjach: z 4GB RAM, SSD 128GB i wagą wynoszącą 2,3 kg – w sprzedaży od listopada oraz z 8GB RAM, SSD 256GB i wagą 2,7 kg – na półkach sklepowych pojawi się na początku 2014 roku. Ceny obu wariantów nie zostały ujawnione.

Urządzenie powstało przede wszystkim z myślą o osobach kreatywnych, które potrzebują dużej powierzchni do wyrażenia swoich pomysłów i projektów. Mowa tu przede wszystkim o architektach, wszelkiego rodzaju architektach – to właśnie do tej grupy Panasonic będzie kierować ten produkt.

AKTUALIZACJA:

20-calowy tablet TouchPad UT-MB5 został wyceniony na 4508 euro, natomiast dedykowany rysik na 280 euro. Brak mi słów. / JM

źródło

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona