Ważne

Wacom Cintiq 13HD – tablet dla grafików

Firma Wacom ogłosiła rozpoczęcie prac nad niezależnym tabletem graficznym. Dlaczego niezależnym? A dlatego, że będzie on działał na własnym systemie operacyjnym. Dodatkowo tabletu nie będzie trzeba podłączać pod komputer w celu edycji czy tworzenia obrazów.

Wacom Cintiq 13HD to nie jest zwykły sprzęt graficzny. To coś więcej, to urządzenie posiadające ekran LCD z warstwą dotykową o bardzo dużej precyzji, dokładności i czułości na dotyk. W tej chwili w sprzedaży znajdziemy modele o dużych przekątnych – od 22 do 24 cali, które na pewno nie są mobilne.

Na szczęście w ofercie pojawi się też najnowsza wersja Cintiq o przekątnej ekranu 13,3″. Rozdzielczość wyświetlacza wynosi 1920×1080 pikseli, a kąty widzenia sięgają 178 stopni. Przy zastosowaniu dedykowanego rysika, ekran rozpoznaje 2048 stopni nacisku, co daje bardzo szerokie pole manewru dla grafików. Cintiq 13HD dysponuje też zintegrowaną podstawką, którą można odchylać pod czterema ustawieniami – od płaskiego, przez 22- i 35-, a na 50-stopniowym nachyleniu kończąc.

W dalszym ciągu 13HD do działania wymaga komputera, lecz już niedługo powinien pojawić się zapowiadany w marcu produkt z niezależnym system operacyjnym.

Musicie przyznać, że jest to ciekawy sprzęt, nieprawdaż?

źródło

Komentarze

 • Touldie

  Nie jestem grafikiem, ale mimo tego nie potrafię wyobrazić sobie rysowania ręką uniesioną nad tabletem.

  • Piotrek

   Dłon możesz oprzeć o wyświetlacz. W sprzedaży są nawet specjalne rękawiczki skierowane do uzytkowników Cintiqów. Ułatwiają pracę i smugi się nie robią. http://www.youtube.com/watch?v=a6IzCeJH3P4

   • Touldie

    Na moim tabie oparcie dłoni o wyświetlacz skutkuje wariactwem tegoż.

 • wharp

  nie rozumiem jak z uniesiona reką nad tabletem ? rysuje sie identycznie jak po kartce papieru; na takie cudo czekałem :)

  • Piotrek

   1000 dolarów – ciekawe po ile będą sprzedawane w Polsce?

 • MtX

  Cintiq 13HD nie jest pierwszym małym tabletem wacoma, jest jeszcze 12 calowy cintiq 12WX. Cena w Polsce 13hd to około 3000 netto.

 • wharp

  myślę ze cena może się oprzeć o 2k zielonych, ale to jest w końcu sprzęt do pracy a nie do zabawy;

 • m2marek

  W Notach masz digitizer Wacoma i nie musisz unosić ręki i działa.
  System… nie widzę innego kandydata niż Windows. Ciekawe, czy mocnym uderzeniem będzie wersja z PhotoShopem.

  • wharp

   tez sądzę, że jedynie windows wydaje się sensownym rozwiązaniem; nie tylko ps ale tez zbrush :)

 • PING

  Oficjalna cena w przedsprzedaży wynosi 3699 zł. Tutaj link do sklepu: http://www.transit.pl/tablety-glowna/tablety/cintiq/tablet-wacom-cintiq-13-hd-24-m-ce-polskiej-gwarancji-wyprzedaz-do-wyczerpania.html
  Osobiście jestem mile zaskoczony tą ceną (oczywiście jak na Wacoma). Miałem już trzy tablety graficzne tego producenta i nigdy żaden mnie nie zawiódł – to sprzęt długowieczny.

 • Cezary Głuchowski

  Wacom będzie w cenie 3006 pln netto
  dostępność połowa kwietnia 2013
  W razie pytań proszę o kontakt na GG: 36088160

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona