Fujitsu przygotowuje wirtualną klawiaturę, która śledzi ruchy palców za pomocą kamery - Tabletowo.pl
Ważne

Fujitsu przygotowuje wirtualną klawiaturę, która śledzi ruchy palców za pomocą kamery

Tabletowo.pl Fujitsu przygotowuje wirtualną klawiaturę, która śledzi ruchy palców za pomocą kamery Ciekawostki Nowości

Już od dawna mówiło się o wirtualnych klawiaturach, ich konceptach i metodach wprowadzania tekstu za ich pomocą. Teraz w końcu pojawił się pomysł, który brzmi prawdziwie i rewolucyjnie. Mówimy tutaj o firmie Fujitsu, która opracowała sposób wprowadzania tekstu bez dotykania ekranu tabletu czy smartfona. Użytkownik będzie musiał skierować kamerę na swoje palce stukające w jakąś powierzchnię, np. w biurko. Ruchy zostaną odebrane przez kamerę a następnie przekonwertowane na tekst. Klawiatury projekcyjne są dostępne już od lat, lecz są to akcesoria, które trzeba kupić i podłączyć do komputera. Tu mamy do czynienia z nieco innym podejściem do tematu.

System Fujitsu jest unikalny, ponieważ do skorzystania z niego wystarczy tylko kamera wbudowana w nasz tablet czy smartfon. Oznacza to, że nie musimy dokupować żadnego gadżetu, a co za tym idzie – całe rozwiązanie nie powinno być bardzo kosztowne dla użytkownika. Technologia Fujitsu jest również w stanie określić wielkość naszych dłoni oraz ich ruchy i dostosować do nich wirtualną klawiaturę.

Na razie jest to tylko prototyp, ale być może do końca roku doczekamy się finalnej wersji tej technologii.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona