Opera Software kupuje Skyfire Labs - Tabletowo.pl

Opera Software kupuje Skyfire Labs

Tabletowo.pl Opera Software kupuje Skyfire Labs Aplikacje Nowości

Firma Opera Software wydała niedawno oświadczenie prasowe dotyczące zakupu firmy Skyfire Labs. Nowy nabytek będzie kosztował producentów popularnej przeglądarki około 155 milionów dolarów a cała transakcja zakończy się prawdopodobnie 15 marca bieżącego roku. Lars Boilesen, szef Opera Software, ogłosił iż Skyfire Labs idealnie wkomponowuje się w ich firmę i z pewnością będzie miało znaczny wpływ na jej rozwój na rynku aplikacji dla tabletów i telefonów.

Firma Skyfire Labs zasłynęła na rynku mobilnych przeglądarek internetowych technologiami Skyfire Rocket Optimizer oraz Skyfire Horizon. Pierwsza z nich pozwala na przyśpieszenie działania internetowych odtwarzaczy multimedialnych (w tym Adobe Flash) na urządzeniach mobilnych nawet o 60%. Rocket Optimizer automatycznie wykrywa problemy ze streamingiem i rozpoczyna działanie w ciągu milisekund. W większości przypadków eliminuje to popularne problemy z internetowymi odtwarzaczami, takie jak długie ładowanie, częsty rebuffering czy zacinanie się obrazu bądź dźwięku w podczas oglądania filmu. Szczęśliwcy którzy nie doświadczali wcześniej tych problemów, dzięki Rocket Optimizer będą mogli zaś oglądać filmy w wyższej jakości bez utraty płynności odtwarzania. Skyfire Horizon pozwala natomiast na zwiększanie funkcjonalności przeglądarek poprzez zestaw rozmaitych rozszerzeń, jednocześnie dając wydawcom nowe możliwości zarabiania na swoich witrynach. W planach firmy Opera są już np. „przepustki” umożliwiające czasowe korzystanie z płatnych serwisów bądź aplikacji.

Wszystko wskazuje więc na to, że w ciągu najbliższych miesięcy możemy spodziewać się całkiem sporej zmiany jakościowej w mobilnej wersji przeglądarki Opera, która i tak znana jest już użytkownikom jako dobry wybór dla osób korzystających z wolniejszych łączy, bądź urządzeń o słabszych parametrach.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona