Razer Project Fiona powstanie, jeśli będzie zainteresowanie społeczności – a jest!

razer project fiona

Fiona… Z czym kojarzy Wam się ta nazwa? Domyślam się, że części z Was na myśl przyjdzie ukochana Shreka, jednak nie o niej będę teraz informować. Na początku stycznia 2012 roku na targach CES 2012 w Las Vegas firma Razer zaprezentowała swoją koncepcję tabletu idealnego dla graczy: Razer Project Fiona. Nie podzieliła się wtedy jednak żadnymi wieściami dotyczącymi konkretnej daty premiery. Zawsze producent wypowiadał się, że jeśli w ogóle ujrzy światło dzienne, to w okolicy czwartego kwartału bieżącego roku. Teraz już wiemy dlaczego. Okazuje się bowiem, że  Razer sprawdza zainteresowanie urządzeniem.

Razer Project Fiona jest koncepcją tabletu, który posiada dwa kontrolery ułatwiające sterowanie w wymagających tytułach. Idealny tablet do gier? Razer bardzo by chciał, by tak właśnie było. Ale zanim urządzenie zadebiutuje na rynku (o ile to się w ogóle stanie), firma postanowiła zapytać społeczność jak jej się widzie ten projekt. CEO Razer, Min-Liang Tan, napisał na profilu firmy, że produkcja urządzenia zależy od zainteresowania społeczności.

Z profilu Razer:

If this post gets 10,000 likes/shares in the next 7 days, we’ll work on making the concept a reality and launch the product. On top of that, we’ll share some of the high-level concepts with you to crowd source some of the design decisions – For Gamers. By Gamers. We’d like to hear how you would like to design the actual tablet right here on the Razer Facebook Page, as well as take suggestions for specs, form factor, pricing, features etc.

This is your chance to tell us what you want. So if you really want to get your hands on a tablet designed for PC gamers – Like this post, Share it, and let your voices be heard!

W momencie pisania tego newsa 11171 osób polubiło powyższy post, a 4289 udostępniło, więc… Razer Project Fiona powstanie. Pytanie tylko kiedy, z jakimi parametrami technicznymi (wcześniej mówiono o 10,1-calowym ekranie i procesorze Intel Core i7 Ivy Bridge) i w jakiej cenie.

źródło

Komentarze

 • Renifer

  W cenie niebotycznej (czytaj standardowej dla Razera)

 • zen

  kontrolery zamocowane na stałe? mało praktyczne zastosowanie, nie wyobrażam sobie trzymania go w rękach i pisania czy obsługi ekranu dotykowego. Chyba że taki tablet służyłby tylko do gier ale w takim przypadku po co przepłacać,lepiej kupić konsole.Kontrolery jako dołączane akcesorium byłoby dużo lepszym rozwiązaniem.

  • RobieSS

   mowa jest o tworzeniu jakiegoś prototypu , wiec skad info ze cokolwiek bedzie zamontowane na stale ?

   • zen

    ,,jest koncepcją tabletu, który posiada dwa kontrolery” – więc rozumiem że są ,,na stałe” , gdyby było inaczej napisane by było ,,w zestawie są…….” czy ,,można dołączyć……”

 • Ktoś

  Biorąc pod uwagę fakty:
  – produkt firmy Razer
  – procek coer i7 (wtf?!)
  – 10.1″ i to minimum jakieś fhd (moje domniemania)
  da nam w połączeniu niezłą cenę..

  • Pianista

   Tak, 3500-4000 zł. W dodatku zastanawiam się ile powstanie tytułów specjalnie na taki project fiona…

 • ja juz bym go kupil :)

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona