Ważne

Modbook Pro: 13,3-calowy tablet z OS X Mountain Lion i dyskiem SSD

Modbook Pro. Ta nazwa nie bez powodu kojarzy Wam się z komputerami Apple MacBook. Ten 13,3-calowy tablet został zbudowany na bazie komputera spod znaku nadgryzionego jabłka i może pochwalić się podobną specyfikacją. Jego najnowsza generacja została wyposażona w 13,3-calową matrycę, digitizer firmy Wacom wykrywający 512 poziomów nacisku rysika, dysk SSD o pojemności 64GB lub, jeśli Wasze portfele należą do gatunku tych bardziej pękatych, 480GB. Karta specyfikacji, którą znalazłem w sieci, głosi, że Modbook Pro może pochwalić się dwurdzeniowym procesorem Intel Core i5 trzeciej generacji o taktowaniu zegara 2,5GHz. Ten układ gwarantuje płynną pracę systemu operacyjnego Apple OS X Mountain Lion, pod kontrolą którego pracuje tablet. Nie dotarłem do informacji o cenie urządzenia, ale niewątpliwie nie jest ona niska. Wysyłka pierwszych egzemplarzy na terenie Stanów Zjednoczonych rozpocznie się w listopadzie, a przedsprzedaż ruszyła dzisiaj.

Jak powstał Modbook Pro? Kupiono MacBooka, rozmontowano go, a następnie pokrywę z ekranem, klawiaturę i gładzik zastąpiono 13,3-calowym ekranem dotykowym z digitizerem i odpornym na zarysowanie szkłem. Nie żartuję! Nie jestem pewien, jakie stosunek do całej sprawy ma Apple, ale modyfikacje pokroju Modbooka Pro zdaje się tolerować. Nie pozywa i nie blokuje sprzedaży, więc, mimo walki o ten sam rynek, nie uważa go za konkurencję. Nie ulega wątpliwości, że tablet powstały ze szczątków MacBooka jest produktem niszowym, co absolutnie nie odbiera mu swoistej oryginalności.

via CNET

Komentarze

 • cyberangel1975

  “Nie jestem pewien, jakie stosunek do całej sprawy ma Apple, ale modyfikacje pokroju Modbooka Pro zdaje się tolerować.”
  To nie jest taka nowość jak by się zdawało. Firma robiła to już w 2007 roku (wtedy Apple nie interweniowało, ale nie było też na rynku iPada, więc…).

 • Piotr

  Cena? Na stronie producenta bagatela.. 3499$ ;D

  http://www.modbookshop.com/mbi-bto-mbpa.html

 • SoNiC

  i pewnie nie pojedzie za dlugo na bateryjce :) 5 godzin chyba cudem ?

  • Macieq

   i5 jest dość oszczędny.. więc spodziewałbym się więcej godzin.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona