Ważne

Z Google Play pobraliśmy już ponad 25 miliardów aplikacji! Zapowiedź promocji: programy po 0,25 dolarów (aktualizacja)

25 miliardów google play

25 miliardów to dwukrotnie dalej, w milach, niż odległość jaką przebyła sonda kosmiczna Voyager 1, od momentu wystrzelenia, ponad 35 lat temu. A, w minutach, to czas jaki minął odkąd nasi najstarsi przodkowie zaczęli stąpać po ziemi. A teraz, dzięki Wam, 25 miliardów to także kamień milowy dla Google Play!

– napisał na oficjalnym blogu Androida, Jamie Rosenberg we wpisie ogłaszającym kolejny sukces Google. Otóż, jak się właśnie okazało, z Google Play pobraliśmy już ponad 25 miliardów aplikacji.

10 miliardów pobrań aplikacji z Google Play w grudniu 2011 roku, 15 miliardów w maju, 25 miliardów we wrześniu – w tak niesamowicie szybkim tempie rośnie liczba pobieranych aplikacji ze sklepu z programami przeznaczonymi na mobilny system Google. To również świadczy o tym, jak dynamicznie rozwija się sam Android i rośnie liczba posiadaczy sprzętu spod znaku zielonego robocika.

Obecnie w Google Play możemy znaleźć ponad 675 tysięcy aplikacji i gier. Z okazji osiągnięcia kolejnego sukcesu, internetowy gigant Google postanowił rozpocząć specjalną promocję aplikacji na Androida. W ciągu najbliższych pięciu dni będziemy mogli skorzystać ze “wspaniałych promocji” w Google Play. Szczegóły akcji mają zostać ujawnione niebawem – jak zostaną podane, na pewno o tym napiszemy.

Na chwilę obecną wiadomo jedynie, że każdy z przecenionych programów będzie kosztował 0,25 dolarów. W promocyjnych cenach mają być dostępne aplikacje od następujących firm: Gameloft, Electronic Arts, Rovio, runtastic, Full Fat, a także wielu innych.

źródło

Aktualizacja:

Listę aplikacji przecenionych do 80 groszy znajdziecie w tym wpisie.

Komentarze

 • Trojuz

  Gwoli ścisłości, jak mogli podac wykresy od 2008 roku jak GOOGLE Play istnieje od 2012 czy 2011? Ehh, sztuczki marketingowe.

  PS. Pobrań 25miliardów, a jak to sie ma do AppStore? Tym się już nie chwalą

  • Wyrwidąb

   Android Market = Google Play po rebrandingu. To nie jest nowy produkt, więc istnieje od 2008 roku.

   W Appstore bodajże już w marcu było 25 miliardów.

   Aż tak kolosalnej różnicy nie ma.

 • Jajko

  Takie tam pobrania. Na iOS jak i na androida muszę pobrać masę programów sprawdzić co lepsze a większość i tak leci do kosza. Mozna powiedzieć ze im mniej pobran tym lepiej , zaczyc to mogłoby by ze programy są bardziej dopracowane.cno ale to takie moje zbukwiale wywody :P

 • madagarskar

  z czego 5 miliardów to “Odgłosy pierdzenia” a 2 miliardy “Akcelerator Internetu i WiFi” :)

  • Piotr24

   Co prawda zjeżdża mi tu applem, ale rzeczywiście masz rację. Jakość aplikacji ściganych w ios jest o niebo lepsza a z google play ściąga się w dużej mierze nic nie warte aplikacje, albo wspomagacze dla kulejacego w niektórych aspektach systemu. Szkoda, bo jedyne czego zazdroszczę posiadaczom ios to właśnie app store.

   • Jack

    Czego niby zazdrościsz człowieku w AppStore?! Braku widgetów..? Aktywnych i interaktywnych tapet? Czy może braku Google Map?
    A może zazdrościsz jeszcze braku tak dopracowanego GMaila jak w Google Play?

    Aplikacji w AppStore wyglądających jak z muzeum, archaiczny interfejs który się od pół dekady nie zmienił? Teraz doszła do tego jeszcze mega fragmentacja bo na nowym Iphonie wszystkie aplikacje wyświetlają się z wielkimi czarnymi pasami na dole i górze ekranu… niezłą żenada! Nawet w tych od samego Apple, zdaję się i samego AppStore i iTunes…. żenada do kwadratu.

    Google Play wyprzedziło jakościowo AppStore o lata świetlne a to dzięki temu że Android się mega dynamicznie rozwija a arogancki, opryskliwy i kłótliwy Apple stoi w miejscu od kilu lat.

    Krypto apple fanboj udający użytkownika Androida…? Jakie to typowe. Zazdrościć to sobie możesz ale Google Play którego na oczy nie widziałeś. Bo by ci jeszcze oczy zbielały dziecko.

    • Jajko

     App Store i google play są równie nieudane. Tyle.

  • mico

   o zobacz, to zupelnie jak na ios! na szczescie w app store sa tez inne aplikacje, np takie ktore powiedza ci czy na zewnatrz jest juz ciemno albo ktore imituja wiatraczek (obraz wiatraczka na ekranie plus dzwiek)

 • slonik

  Na razie :
  Asphalt 7
  Granny Smith
  OfficeSuite Pro 6 + (PDF &
  Tasks (Zadania)
  Let’s Create!
  Pottery
  Draw Something
  NFL Kicker 13
  ocean hd a
  ngry birds space

 • slonik

  Jeszcze:
  London bus Checker
  Symphony of Eternity
  Clouds & Sheep Premium

 • slonik
  • madagarskar

   0,25$ za aplikację? to najbardziej pokazuje jak zdesperowani są developerzy chcący zarobić na Androidzie… bo pamiętajmy, że Google pobiera 30% więc z 25 centów tak naprawdę robi się 17,5 centa…

   • gmx

    o tak, już widzę desperację np w rovio – trzeba będzie pewnie przestać palić dolarami w kominku tej zimy :P

 • kulfi82

  Ja to mam jak zwykle mega farta. Raptem kilka dni temu zanabyłem asphalta i Granny Smith… :[

  • Andrzejbzyku

   Asphalt kosztował wcześniej 4zl, więc nie rozpaczaj, ja mam to samo: D mam wrażenie, że chyba najbardziej się opłaca jak do tej pory Office Suite pro, a reszta to siakaś słaba :D

 • sthEn

  Jakby dali order and chaos, bylbym przeszczesliwy :)

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona