Ważne

Yarvik udostępnia Androida 4.0.4 dla kolejnych tabletów

Lubię przekazywać dobre informacje. Zwłaszcza, jeśli dotyczą aktualizacji systemu operacyjnego urządzeń mniej popularnych producentów. Tym razem kolejnego plusa zalicza firma Yarvik, która udostępniła Androida Ice Cream Sandwich (4.0.4) dla kolejnych siedmiu tabletów z serii Velocity, Gravity, Xerios i Zetta.

Jak to zostało nieco przesadnie ujęte w informacji prasowej: “Yarvik jako jeden z nielicznych producentów nie zapomina o użytkownikach, którzy zakupili tablety tej marki i chcą cieszyć się najnowszym systemem operacyjnym”. Najnowszym? Czepialstwo nie pozwala mi nie zapytać: w takim razie kiedy Jelly Bean?

Aktualizacja do Androida 4.0 Ice Cream Sandwich jest dostępna dla następujących modeli Yarvik:
– TAB224 GoTab Velocity 7″,
– TAB260 GoTab Velocity 7″,
– TAB264 GoTab Velocity 7″,
– TAB364 GoTab Gravity 8″,
– TAB420 GoTab Xerios 10″,
– TAB424 GoTab Xerios 10″,
– TAB466 GoTab Zetta 9.7″.

Posiadacze powyższych tabletów, którzy zdecydują się na aktualizację, powinni odczuć poprawę stabilności działania urządzenia i połączenia z sieciami bezprzewodowymi WiFi, zwiększoną wydajność aparatu oraz płynniejsze obracanie ekranu. Dodatkowo preinstalowany jest sklep Google Play oraz zaktualizowano następujące aplikacje:  FBReader E-Reader, MobiSoft Office Suite i instrukcja obsługi.

By dokonać aktualizacji tabletu Yarvik, należy przejść na oficjalną stronę producenta i postępować według wskazówek tam zamieszczonych. Warto przypomnieć, że to już kolejna grupa produktów tej firmy, które otrzymały możliwość aktualizacji do “lodowej kanapki”. Wcześniejsze znajdziecie w tym i w tym wpisie.

Komentarze

 • maxiwriter

  I pojawia sie roznica miedzy chinska dachowka a np Nexusem. W srod takich dachowek wydarzeniem jest jakakolwiek aktualizcja nawet do nienajnowszej wersji systemu a nexum ma to co najnowsze, najstabilniejsze i do tego dokladnie przetestowane – i zawsze jako pierwszy.

  • DnieWR

   Ale głupoty piszesz. Co z tego, że nowy tablet wychodzi z nowym softem? Żadna nowość. To nawet chińczyki mają już Androida 4.1.

   Chodzi o wsparcie i tutaj yarvik wyróżnia się, bo ja nie kojarzę by inni udostępniali aktualizację do starych produktów. Pogooglałem nieco i wychodzi na to, że Velocity TAB260 jest z grudnia 2011 roku. Pokaż więc producenta, który aktualizuje tak stare urządzenia.

   Przykładowo Galaxy Tab 10.1 do dzisiaj tkwi w Android 3.2 i Samsung nie ma zamiaru go aktualizować.

   I nie piej zachwytu nad Nexusem, bo trzeba dać mu czas i dopiero po czasie oceniać. Ocenianie w dniu premiery to jak wróżenie z fusów.

   • maxiwriter

    Aktualizacje to nie dobra wola a czasem potrzeba – np zalegajace gdzies na magazynie tablety ktore teraz mozna jeszcze obchnac po promocjach w marketach.

    A Samsung ma swoja polityke gdzie nie robi sam konkurencji swoim mowym modelom i usmierca powoli stare – taka politykka firmy – bo w koncu taki Galaxy advencet np z androidem 4 nie roznilby sie zaduzo od galaxy II.

    Google ma jeden model ktory jest na rynku juz w milionach a bedzie w dziesiatkach milionow – poza tym oni zyja z systemu a nie sprzetu wiec w ich interesie jest go utrzymywac maksymalnie dlugo.

 • romik

  oo to swietny news zaktualizuje sobie swoj tab466 :):)

 • adq

  yarvik aktualizuje tylko to, co jest dla nich wygodne. taki tab 465 aktualizacji raczej nigdy nie dostanie, bo firma sprzedawała ten model z różnym hw (np. akcelerometry), ale reklamować się można, że “dajemy najnowszy system” (taki on najnowszy jak parówki z Constaru). zresztą i tak o klasę lepszy i szybszy jest ostatni build CM9 by Christian Troy.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona