Ważne

Baldur’s Gate: Enhanced Edition na iPada dopiero w listopadzie

Mam złą wiadomość dla fanów tabletowych gier RPG. Baldur’s Gate: Enhanced Edition, długo oczekiwana produkcja, która miała zadebiutować na iPadzie, Macu i PC we wrześniu, pojawi się na rynku dopiero w listopadzie.

Informacja pojawiła się na forum twórców gry i zasmuciła miliony fanów na całym świecie. Saga Baldur’s Gate od wielu lat uważana jest za klasykę gatunku i niewiele tytułów może się z nią równać. Jej pierwsza cześć została wydana w 1998 roku i natychmiast odniosła sukces, który powtórzył sequel w 2000 roku. Baldur’s Gate: Enhanced Edition jest reedycją oryginału wzbogaconą o grafikę w wysokiej rozdzielczości, ulepszony tryb multiplayer, dodatek Opowieści z Wybrzeża Mieczy, nową przygodę Black Pits, trzy nowe postaci (Czarnego Strażnika Dorn Il-Khan, Neerę Dzikiego Maga i Rasaada yn Bashira, mnicha z Calimshanu), nowy zestaw głosów i wiele innych.

Jak stwierdził Trent Oster, szef firmy Overhaul Games będącej wydawcą Baldur’s Gate: Enhanced Edition, przyczyną przesunięcia premiery jest niewystarczająca ilość czasu na dokończenie gry. Studio uznało, że lepiej, by odświeżony Baldur pojawił się na rynku później, ale żeby był produktem kompletnym i dopracowanym. Pod taką filozofią podpisuję się wszystkimi kończynami: z reedycją jednej z najlepszych gier RPG, z jakimi miałem przyjemność obcować, wiążę duże nadzieje i wolę poczekać dłużej, niż poczuć w ustach gorzki smak rozczarowania niedociągnięciami i błędami.

Tak więc, towarzysze podróży przez Wybrzeże Mieczy – do zobaczenia w listopadzie!

via Cult Of Mac

Komentarze

 • Andrzejbzyku

  Pisze sie ‘enHanced’. Samo H :D

 • typo

  Jest być może jakieś info o wersji na Androida?

 • aLAN

  Na andka też ma wyjść w listopadzie

 • aLAN

  Update! Pozajączkowało mi się , na oficjalnym forum napisano ” Czas premiery wersji na Androida zostanie jeszcze ogłoszony” :(

 • brt

  To gra dla której sprzedam androida i kupię iPada.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona