Na świecie działa już pół miliarda urządzeń z Androidem

Już dzisiejszego wieczoru poznamy najnowszą generację smartfona Apple, najprawdopodobniej iPhone’a 5. Przyznajcie sami, że firma Google nie mogła wybrać sobie lepszego momentu na przekazanie nam informacji o osiągnięciu kolejnego kroku milowego w historii Androida… A naprawdę jest się czym chwalić!

Ledwie tydzień temu, podczas konferencji prasowej Motoroli (“Motorola On Display”), kiedy to światło dzienne ujrzały trzy smartfony z serii RAZR, swoje pięć minut miał również dyrektor generalny Google, Eric Schmidt. Podczas swojego wystąpienia wspomniał, że na świecie działa już ponad 480 milionów urządzeń pracujących pod kontrolą Androida. Wystarczyło kilka dni, by ich liczba wzrosła do 500 milionów! Przedstawiciele internetowego giganta Google, Andy Rubin i Hugo Barra, zgodnie opublikowali tą wiadomość na portalach społecznościowych/mikroblogowych: Twitter i Google+.

Pół miliarda urządzeń z Androidem na całym świecie robi niesamowite wrażenie – ciekawe jaki procent stanowią interesujące nas najbardziej tablety. Do tego należy wspomnieć, że dziennie jest aktywowanych ponad 1,3 mln sprzętu z tym systemem, z czego 70 tysięcy produktów to właśnie tablety.

Gratulujemy i życzymy Androidowi kolejnych sukcesów. iOS i nadchodzącemu systemowi Windows 8 zresztą też.

pół miliona urządzeń z androidem

źródło

Komentarze

 • mordek

  “480 miliardów urządzeń” -> “480 milionów urządzeń”

 • m

  “Podczas swojego wystąpienia wspomniał, że na świecie działa już ponad 480 miliardów urządzeń pracujących pod kontrolą Androida. Wystarczyło kilka dni, by ich liczba wzrosła do 500 milionów! ”

  Znajdź szczegół;)

 • mico

  czy wiadomo ile na świecie działa urządzeń z ios?

  • Takaszi

   Wiadomo, ale jApku, tylko czekać kiedy się pochwalą.

   • Klopsik

    Widocznie za mało żeby się chwalić.:P

 • Klopsik

  Ciekawe czy te 500 mln to tyle samo użytkowników :P. Sam mam 4 aktywowane androidy.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona