Wikipad - tablet dla graczy z prawdziwego zdarzenia? W sprzedaży od 31 października za 499 dolarów - Tabletowo.pl

Wikipad – tablet dla graczy z prawdziwego zdarzenia? W sprzedaży od 31 października za 499 dolarów

Tabletowo.pl Wikipad - tablet dla graczy z prawdziwego zdarzenia? W sprzedaży od 31 października za 499 dolarów Nowości

Jaki powinien być tablet dla graczy z prawdziwego zdarzenia? Powinien posiadać wydajny procesor zapewniający niezawodność w każdej, nawet najbardziej wymagającej grze, zaawansowany procesor graficzny, by uciągnąć szatę graficzną tychże tytułów i oferować wygodne sterowanie. Wszystkie te wymagania spełnia tablet Wikipad, o którym na pewno wielokrotnie już słyszeliście. Urządzenie zadebiutuje w Stanach Zjednoczonych 31 października w cenie wynoszącej 499 dolarów.

Wikipad pracuje pod kontrolą czterordzeniowej Tegry 3 o częstotliwości taktowania 1,4GHz z dwunastordzeniowym procesorem graficznym, a systemem operacyjnym oferowanym przez ten produkt, jest Android 4.1 Jelly Bean. Treści multimedialne wyświetlane są przez 10,1-calowy ekran IPS o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli, pokryty Gorilla Glass. By całość zamienić w mobilną konsolę, należy podłączyć specjalny kontroler w postaci docku.

Sprzęt posiada aparat o rozdzielczości 8 Mpix, kamerkę 2 Mpix, port microUSB, 3.5 mm jack audio, 16GB/32GB pamięci, WiFi 802.11 a/b/g/n oraz akumulator mający pozwalać na 8 godzin oglądania wideo. Wymiary modelu ważącego 560 g, to 262,6 x 175,4 x 8,6 mm.

Produkt oferuje dostęp do NVIDIA Tegra Zone, Google Play, PlayStation Mobile (posiada odpowiedni certyfikat PlayStation), platformy Gaikai z grami w chmurze oraz kilku innych. Wszystko pięknie, ale pora zejść na ziemię. Tablet Wikipad w wersji 16GB wyceniono na 499 dolarów. Do sprzedaży trafi 31. października za pośrednictwem GameStop.

Warto przypomnieć, że projekt Wikipad w ciągu ostatnich kilku miesięcy przeszedł gruntowną metamorfozę. Na styczniowych targach CES 2012 prezentowany był jako 8-calowy model, którego koszt miał nie przekroczyć 250 dolarów…

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona