RIM ubiega się o patent na tablet z chowaną klawiaturą

tablet RIM z chowaną klawiaturą

Research In Motion nie jest firmą, która na rynku tabletów odgrywa pierwsze skrzypce. W swoim portfolio posiada wyłącznie jeden tabletBlackBerry PlayBook, ale za to w kilku wariantach: WiFi, 3G i 4G/LTE. Tym bardziej cieszy fakt, że producent myśli nad przyszłościowymi rozwiązaniami, które mogą, aczkolwiek nie muszą, zostać wprowadzone do masowej produkcji. RIM ubiega się o patent na tablet z chowaną klawiaturą.

Koncern wpadł na pomysł stworzenia projektu tabletu, który w swojej obudowie, pod zamontowaną pokrywą, skrywa klawiaturę. Jest to o tyle ciekawe, że na pierwszy rzut oka mamy jej w ogóle nie dostrzegać. Mechanizm ma się opierać na zawiasach, dzięki którym, podczas korzystania z klawiatury, tylna pokrywa ma służyć jako podpórka pod ekran.

Czy ta koncepcja ma w ogóle jakiekolwiek szanse zaistnieć na rynku? Szczerze wątpię. Kanadyjski RIM nie jest ostatnio w zbyt dobrej kondycji, przez co raczej nie będzie eksperymentował z projektami, które niekoniecznie muszą się przyjąć. Ale kto wie, może w przyszłości…

Tymczasem warto zauważyć miłość RIM – od dawien dawna wiadomo bowiem, że RIM lubuje się w fizycznych klawiaturach. Do tej pory wszystkie telefony kanadyjskiego producenta posiadały je (QWERTY), które znane były z oferowanego komfortu pisania. Od dłuższego czasu jednak w sieci pojawia się coraz więcej spekulacji dotyczących smartfonów RIM bez klawiatury – mają to być modele z serii BlackBerry 10.

źródło

Komentarze

 • Krisek

  I znów będzie wojna patentowa :P

 • grah

  *Jeśli byłaby odpowiednio cieńka (bo dlaczego to wszystko musi być tak koszmarnie grube? 1mm podkładka + 1mm klawisze i starczy)
  *Jeśli chowanie jej nie będzie jakoś przesadnie skomplikowane
  *Jeśli sony nie przypomni sobie o swoim p900…

  a na deser:
  http://iwantsomefun.com/wp-content/uploads/2012/08/apples-legal-team-android-lawsuit.jpg

 • Funky

  A Eee Pad Slider to co, pies? :)

  • grah

   Trochę inna konstrukcja, Eee Pad Slider bardziej nową toshibe przypomina. Tutaj masz rozwiązanie z ‘obracaną’ klawiaturą, a nie wysuwaną.

 • p.l

  Przy obrocie 270′ nie wróżę temu mechanizmowi długiej żywotności.

 • m2marek

  Kanadyjczycy już dawno robią telefony bez klawiatury.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona