Modecom FreeTab 9702 IPS X2 - pierwsze wrażenia - Tabletowo.pl

Modecom FreeTab 9702 IPS X2 – pierwsze wrażenia

Tabletowo.pl Modecom FreeTab 9702 IPS X2 - pierwsze wrażenia Nowości Recenzje

Kiedy kurier przywiózł mi paczkę z tabletem Modecom FreeTab 9702 IPS X2, byłem podekscytowany. Wiem, że wielu z Was rozważa jego zakup, ponieważ jest to urządzenie atrakcyjne zarówno pod względem ceny (899 złotych), jak i specyfikacji. Szczelnie zaklejoną taśmą paczkę otwierałem z wypiekami na twarzy. Miałem nadzieję na tanią, ale dobrą ramkę z 9,7-calowym ekranem. Z tabletem Modecom FreeTab 9702 IPS X2 (cóż za długa skomplikowana nazwa!) spędziłem kilkanaście godzin i z największą szczerością stwierdzam, że nie jestem rozczarowany.

Urządzenie nie jest pozbawione wad. Do najważniejszych należy zaliczyć przeciętnej jakości materiały, z których wykonano matową obudowę, tragiczny aparat fotograficzny, nadmierną liczbę przycisków i dość dziwne ich rozmieszczenie oraz okazjonalne problemy z czułością ekranu. Zgodnie z reklamą producenta, ramka jest wyposażona w 9,7-calową matrycę IPS o bardzo dobrych kątach widzenia, choć przeciętnym nasyceniu kolorów. Jej podświetlenie jest równomierne i nie wycieka na matrycę. Mózgiem tabletu jest dwurdzeniowy procesor Rockchip RK3066 o częstotliwości taktowania 1,6GHz. Z definicji powinien on zapewnić absolutnie bezproblemową pracę i przez większość czasu tak jest – system operacyjny Android 4.0 Ice Cream Sandwich bardzo rzadko gubi klatkę animacji lub odmawia współpracy (zamrożenie trwa 1-3 sekundy). Niewątpliwym plusem jest obecność portu microUSB-host oraz odpowiedniego adaptera w zestawie sprzedażowym. Dzięki niemu możliwe jest podłączenie do tabletu pendrive’a, dysku przenośnego, klawiatury komputerowej lub myszy (także bezprzewodowej, testowałem z zestawem Logitech M-series).

Tabletowo.pl Modecom FreeTab 9702 IPS X2 - pierwsze wrażenia Nowości Recenzje

Tabletowo.pl Modecom FreeTab 9702 IPS X2 - pierwsze wrażenia Nowości Recenzje

Z tego co widzę, akumulator FreeTaba 9702 IPS X2 jest całkiem wydajny i pozwala na przynajmniej 6 godzin intensywnej pracy. Aby stwierdzić to na pewno, będę musiał przeprowadzić kilka dodatkowych testów. Z innych ciekawostek, zdołałem zapakować urządzenie w stare etui dla iPada pierwszej generacji, które znalazłem na dnie szafy. Oczywiście nie wszystkie otwory pasowały (ah, znowu ta dziwna lokalizacja przycisków… i po co ich tyle?!), ale plecki założyłem bez problemu.

Pełną specyfikację tabletu znajdziecie poniżej, dlatego nie będę zagłębiał się w szczegóły techniczne. Modecom FreeTab 9702 IPS X2 jest całkiem solidny, odrobinę za ciężki, ale dobrze leżący w dłoniach. Nie trzeszczy, nie skrzypi i nie ucieka w kąt, gdy włączam odkurzacz. Recenzja tego modelu pojawi są za dwa tygodnie, więc musicie uzbroić się w cierpliwość. Warto! Dajcie znać w komentarzach, jeśli macie jakieś pytania.

Modecom FreeTab 9702 IPS X2

 • 9,7-calowy pojemnościowy ekran dotykowy o rozdzielczości 1024 x 768 pikseli,
 • system operacyjny Android 4.0 Ice Cream Sandiwch,
 • dwurdzeniowy procesor Rockchip RK3066 1,6GHz z czterordzeniowym układem graficznym,
 • 1GB pamięci operacyjnej RAM,
 • 8GB pamięci wewnętrznej,
 • aparat cyfrowy 2 Mpix,
 • kamera internetowa 2 Mpix,
 • port microUSB i microUSB-host,
 • czytnik kart pamięci microSDHC (do 32GB),
 • wyjście miniHDMI,
 • złącze audio 3,5 mm,
 • Wi-Fi IEEE 802,11b/g/n,
 • Bluetooth 2.1 + EDR,
 • akumulator o pojemności 8000 mAh,
 • wymiary 243 x 190 x 9,6 mm

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona