Facebook aktualizuje aplikację na iOS. Pożegnajmy HTML5, powitajmy szybkość! - Tabletowo.pl

Facebook aktualizuje aplikację na iOS. Pożegnajmy HTML5, powitajmy szybkość!

Tabletowo.pl Facebook aktualizuje aplikację na iOS. Pożegnajmy HTML5, powitajmy szybkość! Akcesoria Nowości Social Media

Do dziś oficjalna aplikacja Facebook na iOS (a do niedawna także na Androida) uważana była za jeden z najgorszych programów dla urządzeń mobilnych kiedykolwiek wyprodukowanych. Była powolna, pełna błędów, ograniczona, zawieszała się, a nawet odmawiała uruchomienia się w niektórych przypadkach. Działo się tak za sprawą kodu HTML5 będącego jej rdzeniem; krótko mówiąc, oficjalna aplikacja Facebook na iOS była tylko skrótem do delikatnie zmodyfikowanej przeglądarkowej wersji serwisu. Kilkanaście minut temu się to zamieniło, ponieważ programiści z Markiem Zuckerbergiem na czele opublikowali w sklepie Apple AppStore aplikację Facebook 5.0.

Najważniejszą zmianą wprowadzoną w aktualizacji jest przepisanie aplikacji od podstaw i uczynienie jej natywną dla iOS. Oznacza to lepsze wsparcie ze strony systemu, szybkość, płynność, niezawodność. Innymi słowy – Facebook 5.0, choć na pierwszy rzut oka wygląda tak samo, całkowicie różni się od poprzedniej wersji klienta. Wśród wyróżnionych nowości znalazło się „szybsze niż kiedykolwiek” przewijanie wpisów znajomych, belka informująca o liczbie nowych postów, otwieranie i zamykanie podglądu zdjęć za pomocą przesunięcia palcem w dół oraz natychmiastowy dostęp do powiadomień.

Posiadacze urządzeń z Androidem – nie martwcie się. W Google Play także znajdziecie aktualizację dla Facebooka. Co prawda jest ona mniejszego kalibru niż ta dla iOS, ale wnosi kilka przydatnych poprawek i funkcji, w tym możliwość tworzenia wydarzeń oraz uproszczoną procedurę przesyłania zdjęć.

Nową wersję aplikacji Facebook można pobrać ze sklepów Apple AppStore i Google Play.

via Phone Arena

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona