Archos pracuje nad mniejszymi wersjami 101 XS: 97 XS i 80 XS - Tabletowo.pl

Archos pracuje nad mniejszymi wersjami 101 XS: 97 XS i 80 XS

Tabletowo.pl Archos pracuje nad mniejszymi wersjami 101 XS: 97 XS i 80 XS Nowości

W swoim wpisie Jarek przebąknął coś o tym, że Archos wkrótce zaprezentuje bardziej kompaktowe i tańsze wersje Archosa 101 XS, ale nie poświęcił temu tematowi dłuższej chwili uwagi. A moim zdaniem warto się chwilę przy nim zatrzymać, bo już teraz coś tam wiemy na ich temat. Sama koncepcja urządzenia zaprezentowanego dziś przez Archosa jest ciekawa, na pewno jego zwolenników ucieszy fakt, że producent wkrótce wyda ich mniejsze odpowiedniki – w końcu nie każdy potrzebuje 10,1-calowego tabletu.

Wiemy już, że Archos przygotowuje się do premiery dwóch modeli z tej serii: 97 XS oraz 80 XS. Archos 97 XS, jak łatwo się zorientować, będzie wyposażony w ekran o przekątnej 9,7″ i rozdzielczości 1280 x 800 pikseli, natomiast drugi – Archos 80 XS – w 8-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1024 x 768 pikseli.

Z informacji, które można znaleźć w sieci, wynika, że mniejsi bracia Archosa 101 XS mają posiadać te same parametry techniczne. A to z kolei oznacza, że powinny być wyposażone w dwurdzeniowy procesor TI OMAP 4470 o częstotliwości taktowania 1,5GHz, 1GB RAM, 16GB pamięci oraz Android Ice Cream Sandwich. Oczywiście będą oferowały możliwość podłączenia Coverboard w odpowiednim rozmiarze. Dla przypomnienia, Coverboard to hybryda klawiatury i etui, która łączy się z tabletem za pomocą wbudowanych magnesów i wyposażona została w gniazdo dokujące, które usztywnia pozycję urządzenia podczas pisania.

Rynkowa premiera nadchodzących tabletów Archosa: 97 XS i 80 XS ma mieć miejsce w 2012 roku. Ich cena nie została ujawniona, aczkolwiek mamy pewność, że będą kosztować mniej niż Archos 101 XS, który został wyceniony na 400 dolarów.

źródło, źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona