Ważne

Lenovo IdeaPad K1 dostaje Androida Ice Cream Sandwich

lenovo ideapad k1

Motorola udostępniła już najnowszą wersję systemu operacyjnego Android, Jelly Bean, Amerykańskim posiadaczom swojego tabletu, Motorola Xoom z WiFi, Asus już planuje ucieszenie użytkowników hybryd z serii Transformer, a część urządzeń wciąż nie otrzymała aktualizacji do poprzedniej wersji platformy. Do takich modeli, do dziś, należał Lenovo IdeaPad K1. Jak poinformował nas jeden z Czytelników, Grzegorz, Android Ice Cream Sandwich dla tego produktu został udostępniony.

Jeśli w Waszych rękach znajduje się Lenovo IdeaPad K1, nie spodziewajcie się, że tablet sam poinformuje o dostępności aktualizacji. W chwili obecnej Android 4.0 dla tego urządzenia dostępny jest jedynie na oficjalnej stronie producenta – dlatego, że jest to wersja vanilla, czyli czysty system. Mamy potwierdzenie od Grzegorza, że wszystko działa tak, jak należy. Najprawdopodobniej w najbliższym czasie Lenovo wyda aktualizację OTA, zawierającą interfejs użytkownika znany z tabletów tego producenta.

Przypomnijmy, Lenovo IdeaPad K1 to produkt pracujący pod kontrolą Androida Honeycomb, którego sercem jest dwurdzeniowa Tegra 2 o taktowaniu 1GHz. Sprzęt posiada wyświetlacz o przekątnej 10,1″ i rozdzielczości 1280 x 800 pikseli, 16GB pamięci, 1GB RAM, Bluetooth, kamerkę 2 Mpix, aparat 5 Mpix, slot kart microSD, wyjście miniHDMI oraz akumulator mający zapewniać ok. 8 godzin pracy. Sprzęt ważący 750 g, ma wymiary: 264 x 13 x 189 mm.

Dzięki Grzegorz za info! ;)

źródło

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona