Ważne

Mobilna wyszukiwarka Google z rozpoznawaniem ręcznego pisma (wideo)

google handwrite search

Jeśli ktokolwiek z Was myślał, że internetowy gigant Google nie ma pomysłów na rozwój swojej przeglądarki, niech wie, że był w błędzie. Kreatywni pracownicy firmy mają mnóstwo pomysłów, które sukcesywnie są wdrażane – jedne bardziej potrzebne, inne mniej, zaliczane do grona ciekawostek. Jak jest w tym przypadku – osądźcie sami. Możecie bowiem już wypróbować na “własnej skórze” (tj. na urządzeniach mobilnych) kolejną funkcjonalność, którą zyskał mobilny “wujek Google”: Handwrite – rozpoznawanie pisma ręcznego.

Co trzeba zrobić, by wyszukiwarka Google rozpoznawała to, co piszemy na ekranie? Wejść na stronę wwww.google.com, przejść do ustawień Google (na tablecie ikonka w prawym górnym rogu strony, na smartfonie – na dole, pomiędzy iGoogle a Pomoc), kliknąć kółeczko przy opcji włączenia funkcji “pismo odręczne” i zatwierdzić klikając “zapisz”. Następnie należy kliknąć na ikonkę z odręcznie napisanym “g” i już wtedy można się cieszyć możliwością odręcznego wpisywania zapytań do wyszukiwarki Google.

google handwrite search

Nowa funkcja działa na smartfonach z Androidem w wersji 2.3 lub nowszej, tabletach z Androidem 4.0 lub nowszym oraz na urządzeniach Apple pracujących pod kontrolą iOS5 lub nowszej wersji tej platformy. Na chwilę obecną system rozpoznaje 27 języków – z tego, co sprawdziłam, z polskim radzi sobie całkiem nieźle.

Poniżej możecie zobaczyć jak działa Handwrite w praktyce, zanim przetestujecie na własnym sprzęcie. Osobiście sprawdziłam nową funkcjonalność na smartfonie, który akurat był pod ręką – na preinstalowanej przeglądarce działa jak chce (raz można wpisywać ręcznie, raz nie), natomiast na Chrome bardzo dobrze – zresztą koncern z Mountain View jest tego świadomy, o czym informował na swoim oficjalnym blogu. Dajcie znać co myślicie o nowości w Google.

źródło

Komentarze

 • uru28

  Podobnie jak przy notatkach rysik sprawdza się najlepiej.Jako że do ekranów pojemnościowych jest trochę modeli problemem staje się brak kieszonki na ów (choć nie dotyczy to każdego tabletu).Jak dla mnie coraz bardziej wskazany dodatek….

 • Zszywacz

  “Use autocompetion arrows for longer queries”
  Hmmm auto what?

 • wilczekpl

  Taką właśnie funkcję widziałbym w najnowszym MS Office. W tabletach powinno się odchodzić od “fizycznych” klawiatur.

 • hellypton

  Zaraz CrApple opatentuje…

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona