Ważne

iOS 6: bezpłatne aplikacje pobierzemy bez podawania hasła

ios 6

Może nie jest to wieść powalająca na kolana, ale z pewnością ucieszy wszystkich posiadaczy mobilnych urządzeń z logo nadgryzionego jabłka na obudowie. Jak się właśnie dowiedzieliśmy, wiele wskazuje na to, że w najnowszej wersji systemu operacyjnego Apple, iOS 6, będzie można pobierać bezpłatne programy bez wcześniejszego podawania hasła do Apple ID. Taką możliwość otrzymali użytkownicy bety iOS 6, więc prawdopodobnie znajdzie się także w finalnej wersji oprogramowania.

Dotychczas każdorazowo przy każdej próbie pobrania darmowego programu z AppStore lub gdy otrzymaliśmy powiadomienie o możliwości zainstalowania aktualizacji danej aplikacji, byliśmy proszeni o podanie hasła. I choć wpisanie go zajmuje chwilę, tak sama procedura była dość upierdliwa i niepotrzebna. Dobrze, ze Apple wreszcie z niej zrezygnowało. Oczywiście w dalszym ciągu będziemy proszeni o podanie hasła w momencie, gdy będziemy chcieli pobrać aplikacje płatne – tu nie będzie żadnej zmiany.

To tylko jedna z nowości, którą znajdziemy w iOS 6. Co jeszcze ciekawego otrzymamy wraz z nią, a o czym Apple nie wspomniało podczas konferencji WWDC 2012? Wszystko okaże się już niebawem, choć konkretna data udostępnienia wciąż nie została ujawniona. Wiadomo jedynie, że nastąpi to jesienią.

Więcej informacji dotyczących znanych nowości w iOS 6 znajdziecie w tym wpisie.

źródło

Komentarze

 • qwerty

  o raju raju niech to szybko opatentują

  • Johnykalesony

   xD

  • MSMW

   Ale co mają dokładnie opatentować? Bo tak naprawdę to tutaj jest miejsce do kilku patentów. Jeden na pobieranie, drugi na brak hasła, trzeci na rozdawanie programów za darmo i czwarty na konferencję prasową. Pomyślcie ile pozwów można by za to wytoczyć.

   A tak przy okazji, ja osobiście planuję opatentować trolowanie na forum, w komentarzach i na FB. Patent będzie ogólnodostępny po uiszczeniu odpowiednich opłat za jego wykorzystanie. Planuję stawki od 10 gr za post. Zbiję majątek.

   • aaa

    Będzie to coś w stylu: “Publikowanie wiadomości tekstowych o charakterze obraźliwym, wywołującym irytację lub prowokującym z wykorzystaniem formularzy w serwisach internetowych ogólnego przeznaczenia (w tym blogi), na forach dyskusyjnych oraz w portalach społecznościowych z wykorzystaniem jednego lub więcej konta albo anonimowo albo z pomocą aplikacji mobilnych albo ogólnodostępnego API wspomnianych serwisów.”

   • cyberangel1975

    “Ale co mają dokładnie opatentować? Bo tak naprawdę to tutaj jest miejsce do kilku patentów. Jeden na pobieranie, drugi na brak hasła, trzeci na rozdawanie programów za darmo i czwarty na konferencję prasową.”
    Akurat pobieranie jest już opatentowane.
    Informacja dla tych, którym się wydaje, że tylko Apple patentuje rzeczy oczywiste. 1-Click, to patent Amazona.

  • Gunther

   W ten sposób w ramach realizacji testamentu wielkiego Stevena dowalą Google i Androidowi, bo w Google Play tak to właśnie działa.

 • eMb

  Innowacyjnie. JB+Cydia i mam to samo bez czekania az Apple wymysli rewolucyjne funkcjonalnosci, ktore juz od dawna dostepne sa po JB.

  • trojuz

   poprawka – do iOS 6 nie ma JB i jakiś czas nie bedzie

 • Łukasz

  REWOLUCJA no w końcu to dodali tak długo na to czekałem BOSKO.

 • kashiash

  dzięki hasłu przy instalowaniu, bylem spokojny, ze dzieci podczas zabawy z ipadem nie doinstalują mi żadnych śmieci.
  Teraz po każdym odzyskaniu ipada z rąk dziecięcych będę robił przywrócenie do stanu fabrycznego. O dzięki.

  • Xmen

   Przypuszczam ze zeby zdąc te opcje przynajmniej pierwszy raz trzeba będzie użyć ID hasła, Pozdrawiam

  • trojuz

   pewnie bedzie mozna ustawic tez po staremu.

  • Tomasz

   Dla dzieci specjalnie masz tryb Guided Access – rewelacja. Nic Ci nie zrobią ;-)

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona