Ważne

Próbka inżynieryjna 7,85-calowego iPada mini na zdjęciu

Powiem szczerze, że nie wierzyłem, że Apple rzeczywiście pracuje nad iPadem mini. Póki firmą kierował Steve Jobs, taka opcja nie wchodziła w rachubę – założyciel Jabłka był przeciwny wszelkim formom modyfikacji produktów, który już odniósł sukces i miał ogromny wpływ na wizerunek rynkowy marki. Lecz Steve Jobs zmarł, a stery przejął Tim Cook. Jego podejście do zarządzania Apple jest bardziej liberalne. Nie ulega wątpliwości, że za jego kadencji koncern przejdzie transformację: delikatną lub poważną. Jednym z jej owoców może być iPad mini, którego próbkę inżynieryjną możecie zobaczyć na zdjęciu powyżej.

Model zdaje się potwierdzać wszystko, co do tej pory słyszeliśmy o iPadzie mini. Tablet będzie miał 7,85-calowy ekran dotykowy i obudowę o wymiarach 213.36 x 143.67 mm i grubości 8 mm. Co ciekawe, na podstawie próbki widnieje nowe, mniejsze gniazdo dokujące służące do ładowania i dwa głośniki stereo.

Jeżeli ciekawi Was, jaka jest różnica pomiędzy wielkością “dużego” iPada a iPada mini, przyjrzyjcie się fotografii poniżej. Wyraźnie widać, że 7,85-calowy ekran zagwarantuje iPadowi mini dużą mobilność i kompaktowość, na której brak narzekają użytkownicy obecnych generacji tabletu Apple.

Jak sądzicie, kiedy będzie miała miejsce premiera iPada mini? Albo inaczej – czy przedstawiona na zdjęciach próbka inżynieryjna jest prawdziwa?

via GottaBeMobile

Komentarze

 • uze

  Próbka inżynieryjna:) A może lepiej jednak brzmi makieta?

 • JFS

  Przecież to są proporcje 16:9… ! :O

 • aaa

  Fake. Proporcje nie pasują.

 • Sefto

  Co jest na tym pierwszym zdjęciu ? Bo nie ogarniam :)

  • Sefto

   Dobra, już nic, zła perspektywa, ale ile musiałem się namęczyć ! :D

 • KanonierKa

  Taa, takie newsy ostatnio chodzą o Apple.
  Najpierw wmawia się użytkownikom telefonów, że rozmiar iPhone 3,5″ to już totalny przeżytek,
  bo “wszyscy” producenci mają smartfony 4″ i większe, więc następny iPhone
  musi być większy niż 3,5″
  Teraz nadszedł czas na iPada, nagle Apple musi wyprodukować iPada w mniejszym niż 9,7″ rozmiarze, bo “wszyscy” producenci mają mniejsze,
  a więc mobilniejsze tablety.
  Jak będzie rzeczywiście, czas pokaże, a że sezon ogórkowy trwa, więc
  pismaki wszelkiej maści, snują swoje wizje…

 • AS

  Apple zachowuje się podobnie, jak np. Nokia, czy wcześniej Lotus (firma będąca obecnie częścią IBM). Dlaczego o nim wspominam? Byli autorem pierwszego arkusza kalkulacyjnego Lotus 123, który zdominował ówczesny rynek PC. Program był oczywiście jeszcze DOS-owy. O Windows nikt wtedy nie słyszał. Potem pojawił się Windows i Excel, który łatwością użycia bił Lotusa na głowę, ale jeszcze przez dość długi czas przyzwyczajenia użytkownika wygrywały i 123 był numerem 1. Ale ile czasu można się upierać przy narzędziu, które z wersji na wersję pozostawało tak samo toporne w użytkowaniu?

  Branża zna jeszcze kilka innych anegdotycznych wypowiedzi. Np. Bill Gates stwierdził dawno temu, że PC nie będzie potrzebowało więcej, niż 640 kB pamięci. Jak wiadomo szybko się to zdezaktualizowało. Moim zdaniem powiedział tak, nie dlatego, że miał małą wyobraźnie, tylko dlatego, że nie bardzo wiedział, jak zmusić DOS do pracy z większą ilością pamięci. Drugą wpadką MS było zlekceważenie internetu w początkowej fazie jego rozwoju. Prawdopodobnie z podobnych przyczyn.

  Teraz Apple popełnia ten sam błąd. To, ze coś jest popularne dziś nie oznacza, że musi być popularne jutro. Wystarczy spojrzeć na sytuacje Nokii. Czy jeszcze trzy, cztery lata temu ktoś spodziewał się, że dominacji Nokii ktoś może zagrozić?

  3,5″ może wystarczyć, ale jak wiadomo wyświetlacze telefonów rosną od lat. Podobnie tablety. Nie każdemu pasuje duża dziesiątka. Nieduża siódemka, czy ósemka w terenie sprawdzi się na pewno lepiej.

 • i tak i nie bo szczegolnie nie napisze starszym osoba to roznica miedzy 7″ a 10″ robi ogromna roznice,szczegolnie jak wracasz powiedzmy po pracy z 8-10h srednio godzinami przed kolejnym monitorem…

  Ja nie rozwazam wyswietlacza ponizej omownej 10″ jako funkcjonalnego rozwiazania,a i owszem na iphonie(4s) to sprawdzam maile jak to jest bezwzglednie konieczne i jestem zmusozny do tego,podobnie jak do dluzszego uzytkowania przegladarki .Tak to rozrywka i inne aplikacje zabijacjae czas w drodze do pracy.
  Btw. Jestem okolo 30ski …niestety,wiece funcjonalnosc jest wazna dla mnie cecha.Na codzien korzystam z ipada (4g) ,niestety tylko w biernym uzytkowaniu…i napewno chcialbym talbleta bardziej fukcjonalnego,chcoby pod wzgledem mojej pracy(modele finasowe,kolkulacje itp.)

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona