Ważne

Google Chrome na iPada już jest. Drive również

Google Chrome na iPada

O planach udostępnienia przeglądarki Chrome dla mobilnych urządzeń Apple mówi się od kilku tygodniach. Dotychczas były to wyłącznie spekulacje, które mogły wydawać się wyssane z palca. Nic bardziej mylnego. Podczas drugiego dnia trwania Google I/O 2012 okazało się, że analityk Ben Chacter, który w zeszłym miesiącu zapowiadał, że nadchodzi wersja Chrome na iOS, nie mylił się. Firma Google udostępniła dziś dwie swoje usługi użytkownikom sprzętu koncernu z Cupertino: przeglądarkę Chrome oraz wirtualny dysk Drive (konkurencja Dropbox). Obie są już ogólnodostępne.

Chrome na iPada oferuje dobrze nam znane funkcje, jak przeglądanie stron w trybie incognito, synchronizacja pomiędzy wieloma urządzeniami i wiele innych. Otwierając Chrome naszym oczom ukazuje się kilka kafelków z najczęściej otwieranymi stronami, poniżej do naszej dyspozycji są ostatnio zamknięte karty; ciągle pod ręką mamy również zakładki i synchronizację z innymi urządzeniami (screen poniżej). Korzystanie z tej przeglądarki jest intuicyjne, co w połączeniu z możliwością synchronizacji historii czy otwartych kart z pewnością sprawi, że aplikacja szybko zdobędzie sporo zwolenników wśród posiadaczy sprzętu z iOS. Dla zasady należy zauważyć, że Chrome na urządzeniach Apple nie można ustawić jako domyślnej przeglądarki.

Przeglądarka Chrome dostępna jest na iOS oczywiście za darmo – można ją pobrać z AppStore. Kompatybilna jest z mobilnymi urządzeniami z logo nadgryzionego jabłka na obudowie (tj. iPhone, iPad i iPod) pracującymi pod kontrolą iOS w wersji 4.3 lub nowszej. Z Drive natomiast mogą skorzystać posiadacze sprzętu z systemem od wersji iOS 5.

Google Chrome na iPada

źródło

Dzięki Arkadiusz za podesłane info! ;)

Komentarze

 • Hidden

  a na honejkomba to nie dadzą, czekać trzeba na ICS…

 • ronald

  Chrome stworzone przez Google
  Android stworzone przez Google

  mam galaxy sraba 10.1 i nie mam ani najnowszego androida ani chroma. prędzej chyba dla ipada wydadzą ics, nie mówiąc o tym najnowszym ;)

  • Rafał K.

   To akurat wina samsunga a nie google, następnym razem samsunga kup sobie telewizor a tablet googla albo asusa gdzie wydają szybko aktualizacje ;)

 • Cichy76

  jak na razie nie jest dostępna, trzeba spróbować później :(((
  This item is temporarily unavailable.
  PLease try again later.

 • Ejdzbiol

  Człowiek leci żeby ściągnąć Chrome’a, a on nie chce się ściągnąć… Obecnie nie ma po nim śladu w AppStore… Kto daje i odbiera!

  • damn

   jak to nie ? ja z godzine temu sciagnalem obydwa

 • Odnośnie GChrome na urządzenia mobilne to czy da się na min ustawić stronę startową i czy da się ustawić wyświetlanie przyciska Home?

  • galtom

   NIe da sie :-(

 • aaa

  Nowy Firefox mobilny o dziwo całkiem niezły. Znacznie lepszy niż poprzednie wersje, chyba wreszcie Mozilla się za niego wzięła.

 • aaaa

  Czy wspomniany Chrome albo nowy Firefox na iOSa obsługuje Flasha?

  • galtom

   Nie bo system iOS nie obsluguje Flasha :-)

 • KanonierKa

  aaa- nie obsługuje flasha ;(

 • siwyrs

  puffin zainstaluj

 • Jasio

  Kicha ten chrome. Na nowym iPadzie tnie strony strasznie. Wp.pl przy zoomowaniu i przewijaniu charczy niemilosiernie. Zostaje przy Dolphinie. Porownanie predkosci to niebo a ziemia, na korzysc delfina oczywiscie.

  • luc3ro

   Bo to wykastrowany chrome do tego androidowego mu wiele brakuje – przez durną politykę apple mechanizm renderujący strony musiał być wzięty z safari przez co chrome na ipadzie de facto jest nakładką na safari. Oficjalnie apple tłumaczy kwestiami bezpieczeństwa – nieoficjalnie dzięki takiej polityce mogą się chwalić że ich przeglądarka jest najszybsza na świecie.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona