Nowy Firefox dla Androida dostępny w Google Play - Tabletowo.pl

Nowy Firefox dla Androida dostępny w Google Play

Tabletowo.pl Nowy Firefox dla Androida dostępny w Google Play Aplikacje Nowości

Wszystkie osoby korzystające z urządzeń mobilnych pracujących pod kontrolą Androida doskonale zdają sobie sprawę z tego, że preinstalowana przeglądarka internetowa pozostawia wiele do życzenia. Dlatego też znaczna część z nich przesiada się na aplikacje dostarczane przez twórców znanych przeglądarek pecetowych. Mozilla postanowiła zawalczyć o posiadaczy tabletów i smartfonów z Androidem udostępniając nową wersję Firefox.

Mozilla chwali swoją przeglądarkę przede wszystkim za szybkość działania, dzięki oparciu o natywny kod Androida. Wartym uwagi jest ekran startowy, na którym znajdziemy historię najczęściej przeglądanych stron i ostatnio otwarte karty – podobnie jak w najnowszej wersji pecetowej przeglądarki Mozilli. Nie bez znaczenia jest możliwość synchronizacji, przeglądania stron w kartach i dodawania zakładek jednym dotknięciem.

Warto dodać, że Firefox dla Androida wspiera HTML5, JavaScript oraz CSS, nie jest mu straszny również Flash Player oraz inne wtyczki/dodatki do przeglądarki. Należy zauważyć również zmianę interfejsu użytkownika, który stał się, według mnie, bardziej przejrzysty i intuicyjny.

„Przeglądarka internetowa Mozilla Firefox przenosi na Androida wszystkie zalety przeglądania Internetu na komputerze stacjonarnym. Jest szybka, łatwo dostosować ją do swoich potrzeb, a najnowsze rozwiązania bezpieczeństwa i prywatności pozwalają na przeglądanie Sieci bez obaw” – w ten właśnie sposób zespół Mozilli promuje swoje najnowsze dzieło. Czy faktycznie taka jest przeglądarka, możecie przekonać się pobierając ją, oczywiście bezpłatnie, z Google Play oraz oglądając poniższe filmiki.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona