LG kończy z tabletami, chce skupić się na smartfonach

Kłamstwem byłoby stwierdzenie, że się tego nie spodziewałem. Jeżeli chodzi o tablety internetowe, LG Electronics nigdy nie wiodło prymu, a sprzedawane przezeń urządzenia zalegały na półkach sklepowych. Przyczyną ich niewielkiej popularności była mało konkurencyjna specyfikacja i wysoka cena. W związku z tym, rzecznik prasowy LG poinformował dziś, że koncern wycofuje się z rynku tabletów internetowych i zamierza skupić się na telefonach komórkowych.

Decyzja LG nałożyła się w czasie z prezentacją tabletów Microsoft Surface, lecz, jak podkreślił przedstawiciel firmy, te zdarzenia nie są powiązane. Zaistniała sytuacja jest doskonały dowodem na trudności, z jakimi muszą zmagać się producenci elektroniki inni niż Apple, jeśli chcą zaistnieć na rynku i trafić do klientów.

Nawet jeżeli LG całkowicie wycofa się z tabletowego biznesu, nie pozostanie na lodzie. Koncern pozostaje jednym z największych producentów RTV i AGD, w tym telefonów komórkowych będących potężnym źródłem dochodu, na świecie. Dajcie znać w komentarzach, czy będziecie tęsknić za tabletami LG. Może ktoś z Was skusił się na zakup jednego z nich?

via The Verge

Komentarze

 • suport

  Nigdy nie widzialem ich tabletu, ale moge sie domyslac ze pewnie leza na polkach sklepowych z androidem w wersji 1.0.Podobnie jak z aktualizacjami do smartfonow.Robia lepsze smartfony niz konkurencja ale oprogramowanie jest gorsze moim zdaniem niz w chinskich telefonach

  • PlMichal

   bo w chinczykach mocna strona jest oprogramowanie,specyfikacja juz nie

   • aaa

    Takie Archosy mają całkiem niezłą specyfikację czasami. (ale ceny niestety też idą z nią w parze)

 • Marcel

  A jakie onj mieli tablety? Ja pamiętam tylko LG Optimus Pad z 8.9 (chyba) calowym ekranem. Było ich wwięcej?

  • Marcin “Azawakh” Wojciechowski

   Był też tabfon Optimus Vu, którego w Polsce trudno szukać.

 • Jan Kowalski

  Te kwardaciaki, które trzyma modelka,wyglądają nawet zabawnie.

 • Marcin “Azawakh” Wojciechowski

  Dokładnie te same bo to właśjie jest Optimus Vu.

 • Gary

  Szkoda, pomimo że tablety LG miały mała sprzedaż to po zakupie spisywały się genialnie. Jednak smartfony LG są świetne, jeżeli LG chce się skupić tylko na nich to niedługo zapewne wypuszczą na rynek “mocny” sprzęt.

 • ml885

  To fakt nie słyszałem o nich złych opinii. Szkoda, że nie trafiły w gusta większości klientów.

 • ziula

  Ja skusiłem się na LG Optimus Pad 8.9 bo posiadał wszystko na czym mi zależało tzn. wbudowany modem 3g, gps, 32GB pamięci wewnętrznej i hdmi, aparat i kamerkę (no i cena za używany 800zł).
  Wszystko działa idealnie, nie wiesza się i jestem z niego bardzo zadowolony, brakuje tylko aktualizacji do 4.0.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona