Praca nad Chrome dla Metro wre

chrome metro windows 8

O tym, że Google przygotowuje swoją przeglądarkę Chrome dla systemu Windows 8, wiemy już od marca. Po udostępnieniu Windows 8 Release Preview przez Microsoft, firmy pracujące nad oprogramowaniem dla tegoż systemu mają pole do popisu – w tym Google. Firma zapowiedziała wydanie testowej wersji przeglądarki Chrome dla trybu Metro z nowościami mającymi wpłynąć na głębszą integrację z Windows 8, takimi jak charms czy snap.

Jak zapowiedział zespół Google na oficjalnym blogu producenta, aplikacja będzie działała jedynie na urządzeniach z Windows 8 opartych o architekturę x86. Chrome nie będzie pracował na sprzęcie z Windows RT (Windows 8 na ARM) ze względu na ostatnie decyzje Microsoftu.

Deweloperzy Google odpowiedzialni za Chrome dla Metro stawiają sobie za punkt honoru, by przeglądarka ta była szybka, intuicyjna i bezpieczna dla użytkowników. Jeśli testujecie Windows 8 Release Preview, wkrótce będziecie się mogli przekonać czy tak jest w rzeczywistości. Firma Google niebawem udostępni Chrome dla windowsowego trybu Metro na stronie Chrome Dev Channel. Drużyna internetowego giganta zaznacza jednak, że aplikacja jest ciągle rozwijana i będzie mogła zawierać sporo błędów, nad których wyeliminowaniem będą pracować.

źródło

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona