Pierwsze tablety z Windows 8 od Acera, Asusa i Toshiby już na Computex 2012?

Prace nad najnowszą wersją okienkowego systemu operacyjnego Microsoftu, Windows 8, powoli zmierzają ku końcowi. Kilkadziesiąt godzin temu w nasze ręce oddana została ostatnia testowa wersja platformy, Windows 8 Release Preview, która daje nam ogólny zarys tego, jak ostatecznie będzie wyglądał i działał system, który znacznie ewoluował. Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że oficjalna premiera Windows 8 będzie miała miejsce w okolicy października. Wtedy to również mają zadebiutować pierwsze urządzenia, w tym tablety, pracujące w oparciu o ten system. A gdyby tak poznać je kilka miesięcy wcześniej?

Najbliższa okazja ku temu będzie w dniach 5-9 czerwca, kiedy to Tajwańczycy będą gościć największych producentów elektroniki na targach Computex 2012. W sieci pojawiło się mnóstwo spekulacji dotyczących tego, co w najbliższych dniach możemy zobaczyć. I tak, wiele wskazuje na to, że na stoiskach Acera, Asusa i Toshiby zobaczymy pierwsze tablety z Windows 8. Oczywiście może się okazać, że sprzęt ten będzie działał na Windows 8 Release Preview (jak na MWC w Barcelonie tablet ViewSonic – Windows 8 Consumer Preview), by po oficjalnej premierze Windows 8 móc od razu zaoferować klientom urządzenia bez potrzeby czekania na ich prezentację, a kilka miesięcy później – rynkowy debiut.

Z informacji uzyskanych przez redaktorów serwisu Bloomberg wynika, że Asus zamierza pokazać sprzęt z procesorami Intela i Nvidii (ciekawe czy faktycznie poznamy tablet Transformer z dwoma systemami: Androidem i Windows 8?), Acer – Intela, natomiast Toshiba – Texas Instruments OMAP. Co z firmą Qualcomm? Możliwe, że zobaczymy sprzęt testowy z Windows 8 oparty o jednostkę Snapdragon.

Targi Computex 2012 ruszają już za kilka dni – będziemy je śledzić z wielkim zainteresowaniem.

źródło

Komentarze

 • Drugi

  Mam takie pytanie, nie mogę jednoznacznej odpowiedzi znależć. Czy normalne aplikacje których używam na normalnym PC będą działać na tym Windows 8 (na tabletach?) czy muszą to być specjalnie tworzone pod tą wersję windowsa (na tablety)

  • Dam Ci odpowiedź ;)

   Kupiłem komputer krótko po premierze Visty. Marketing Microsoftu był tak silny, że XP na tym komputerze sypie się po kilku dniach od instalacji. Dlaczego? Prawdopodobnie dlatego, że producenci sprzętu skupili się na Viście co spowodowała odsunięcie XP na bok. Sterowniki niby są, ale woła to o pomstę do nieba. Oprogramowanie też jest, ale nie każde działa lub działa niestabilnie.

   Twoja odpowiedź, to radzę czekać. Samo się nie zrobi…

  • grah

   W skrócie: NIE.
   Dłużej: Win8 Tablet Edition i Win8 PC Edition, to mniej więcej taka różnica jak iOS i OSX.

 • na windowsa 8 ARM bedzie malo aplikacji, dlatego mysle, ze najbardziej sensownym jest tablet z procesorem x86, duzo aplikacji, ale i tak nie dziala 100% aplikacji. testowalem komputer u wujka i okazalo sie, ze kilka programow zainstalowanych m in atywirus i sterownik do karty graficznej nie sa kompatybilne z nowym systemem, takze moj tata mial problem z odbiornikiem wifi na chinskim tablecie (ekran iPada i dwurdzeniowy Atom znany z netbookow) usunal 8 i musial przesiasc sie na XP, ktory nie jest dotykolubny… wniosek producenci programow i sprzetu musza dostosowac swoje aplikacje i sterowniki do nowego systemu, bo jest coraz mniej czasu…

 • daimonion
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona