Ważne

Emantic prezentuje eGlide Steal z ICS za 119 dolarów

Nie chcę być nudny, więc nie zamierzam zacząć tego wpisu od powtórzenia gadki na temat gwałtowanie spadających cen tabletów internetowych. Kilka miesięcy temu 7-calowe “dachówki” z Androidem 4.0 Ice Cream Sandwich kosztowały kilkaset dolarów, dziś natomiast całkiem niezłe wyceniane są na mniej niż 150 zielonych. Doskonałym przykładem jest tablet Emantic eGlide Steal za 119 dolarów.

Specyfikacja urządzenia obejmuje 7-calowy ekran dotykowy o nieznanej rozdzielczości (stawiam na 800 x 480 lub 1024 x 600 pikseli), procesor 1GHz, 1GB RAM, który powinien zapewnić przyjemnie płynną pracę, system operacyjny Android 4.0 ICS, 4GB pamięci ROM na ulubione gry, aplikacje, muzykę, filmy i zdjęcia słodkich kotków oraz czytnik kart microSD.

Pod znakiem zapytania stoi jakość wykonania. Nie spodziewajcie się idealnie spasowanej obudowy, w jakie pakowane są tablety Asusa, Huaweia, Acera lub Samsunga – za niecałe 120 dolarów można przymknąć oko nawet na skrzypiącą klapkę. eGlide Steal może być fajną konsolą do gier dla dziecka, domowym medium służącym do przeglądania internetu lub czytnikiem książek elektronicznych. Tablet od dziś jest dostępny w zagranicznych sklepach Walmart i JR.com.

via Android Community

Komentarze

  • Zex

    NTT 20 zł tańszy i pewnikiem lepszy.

  • KanonierKa

    @Zex, pewnikiem klakier !

  • Xitami

    ROM na gry, to musi być dość kłopotliwe rozwiązanie.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona