Ważne

Lenovo pracuje nad demontowalnymi klawiaturami dla tabletów

Fizyczne klawiatury nie odchodzą do lamusa, na pewno nie w świetle ostatnich i nadchodzących premier hybryd Asusa z serii Transformer, lecz niektórzy producenci powoli rezygnują z nich na rzecz czulszych ekranów dotykowych o wyższej rozdzielczości. Jak sugeruje pewien wniosek patentowy, Lenovo nie należy do tej grupy i pracuje nad demontowalnymi klawiaturami dla tabletów internetowych.

Przedstawione na szkicu patentowym klawiatury są bardzo małe, a ich forma przypomina rozdzielony układ przycisków w iOS 5 na iPadzie. Klawiatury można przymocować do ramki tabletu i pisać za pomocą nie tylko kciuków, ale także palców. Co ciekawe, większość przycisków ze znakami umieszczona jest na zewnętrznej stronie akcesorium. Oznacza to, że użytkownik nie będzie widział, które klawisze wciska. Na szczęście elastyczna idea klawiatur pozwala na zamontowanie ich odwrotnie niż sugeruje to producent.

Lenovo złożyło patent w 2010 roku, lecz dopiero teraz ujrzał on światło dzienne. Istnieje wielkie prawdopodobieństwo, że przedstawione na nim klawiatury nigdy nie trafią na taśmy produkcyjne, lecz gdyby tak się stało, niewątpliwie stałyby się powiewem świeżości w temacie wprowadzania tekstu na tabletach internetowych.

via Liliputing

Komentarze

 • Pl4cek

  Autora chyba odrobinę poniosło;) Na rysunkach wyraźnie jest pokazane, że uchwyty można założyć dowolną stroną, a na każdej jest inny zestaw klawiszy- z jednej strony pełny-do pisania;, z drugiej mocno okrojony- np. do gier;) Więc raczej nie ma tu mowy o tym, aby producent sugerował taki czy inny montaż.

  • Zauważ, że opcja odwrócona prezentuje tył tabletu – brakuje szkicu ekranu.

   • Nexxt

    a rysunek FIG 4B ??

    Pomysł bardzo mi się podoba – naprawde super

   • Pl4cek

    Tak jak napisał Nexxt- zgodnie z rysunkiem 4B- skoro można pełnowymiarową klawiaturę zamocować u dołu ekranu, zakładam, że zamocowanie jej na bokach nie powinno stanowić problemu:)

   • Pl4cek

    Chociaż chyba będę musiał odszczekiwać;p Jeżeli mocujemy ją u dołu, to po przymocowaniu na boki klawisze będą obrócone o 90 stopni;p
    W każdym razie nie sądzę, aby kazali nam pisać klawiszami skierowanymi od nas. Zamocowanie u dołu rozwiązuje problem pisania na ślepo;p

 • Edek

  i powierzchnia ramki wieksza od powierzchni wyswietlacza…

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona