Ważne

iPad mógł mieć dwa porty – prototyp sprzedany na eBay

ipad z dwoma portami

Nie lada gratka dla fanów Apple, a zwłaszcza tabletów z logo nadgryzionego jabłka! Na stronie eBay wystawiony został na sprzedaż prototyp iPada pierwszej generacji pokazujący coś, czego chyba nikt się nie spodziewał. Okazuje się bowiem, że w fabrykach giganta z Cupertino opracowano urządzenie z dwoma 30-pinowymi portami – jednym w standardowym miejscu, drugim na dłuższej krawędzi modelu. Mało brakło, a mielibyśmy do czynienia z takim na co dzień.

Jeśli czytaliście biografię Steve’a Jobsa autorstwa Waltera Isaacsona doskonale wiecie, że inżynierowie Apple przygotowywali zawsze kilka wersji danego produktu, z których długoletni CEO wybierał jeden, który później był rozwijany i wprowadzany na rynek. Jak się dziś dowiedzieliśmy, przed premierą iPada pierwszej generacji stoczył ze sobą wewnętrzną walkę – wybrać tablet z jednym portem czy z dwoma… Ostatecznie stanęło na jednym. Czy dobrze? Wypowiedzcie się na ten temat w komentarzach.

Tymczasem trzeba zauważyć, że prototyp iPada pierwszej generacji z dwoma portami sprzedany został za ponad 10 tysięcy dolarów. Pozostaje jednak kilka pytań bez odpowiedzi: na ile legalna była ta transakcja, skąd osoba wystawiająca aukcję miała ten prototyp oraz czy Apple za chwilę nie zareaguje i nie będzie chciało odzyskać “zagubionego” dziecka…

ipad z dwoma portami

źródło

Komentarze

 • Proszek

  hihihitler.

 • Jan Kowalski

  Nie wierzę by Apple nie wiedziało o całej transakcji. W końcu Ebay to nie jest prywatny sklep z dostępem “members only”. Oczywiście ktoś może mnie posądzić o paranoję ale nie wierzę w tego typu przecieki. W znakomitej większości są one dokładnie zaplanowaną akcją marketingową a ponieważ Apple jest niekwestionowanym królem marketingu, wszystko co wokół niego się dzieje można śmiało uznać za świadome działanie. Nie licząc “ficzerów”, z których jednak Apple potrafi śpiewająco wybrnać.

  • luc3ro

   Chyba trochę ich przeceniasz… to są ludzie tacy sami jak my którzy też od czasu do czasu popełniają błędy. Tak samo jak do niedawna twierdzili że ich system operacyjny jest najbezpieczniejszy i żaden wirus nie jest w stanie mu zagrozić, tak samo ich super zabezpieczenia przed wyciekami okazały się po prostu mitem.

 • mibo6666

  Co z tego ze ma 2 porty jak to sa nadal dwa porty ktore sa prosto od apple…i sa kompletnie nieprzydatne w uzytku z urzadzeniami peryferyjnymi….

  • grah

   Port po dłuższej stronie zezwoliłby choćby na bardziej eleganckie zmontowanie iPado-notebooka (na modę Transformer Asusa).

   • mibo6666

    Nir ma i nie ma o czym gadac….i co mi bo ala netbooku bez pelnej obslugi usb…protezy nie sa mi potrzebne.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona