Ważne

Cisco Cius kolejną ofiarą iPada

iPad to bardzo ładne urządzenie, na pierwszy rzut oka łagodne jak jelonek Bambi. Nikt nie powiedziałby, że pod tą zgrabną powłoką kryje się zabójca. Jego ofiarą padło już wiele tabletów internetowych, które dziś spoczywają w śmietnikach, zapomniane i smutne. Jak wynika z oświadczenia wystosowanego przez policję technologiczną, dziś rano w zgliszczach Przykładowej Firmy odnaleziono ciało tabletu.

Ofiarę zidentyfikowano jako Cisco Cius, urządzenie, które miało doskonale wpasować się w biznesowy segment rynku. Dzięki szeregowi funkcji (wideokonferencje w wysokiej rozdzielczości, dobrej jakości głośniki, sklep z dedykowanymi aplikacjami), Cisco Cius wydawał się być tabletem idealnym dla każdego przedsiębiorcy. Niestety, rzeczywistość okazała się inna. Wkrótce po identyfikacji ciała, policja ustaliła przyczynę metaforycznej śmierci urządzenia. Okazało się nią prawo BYOD, czyli, z angielska, Bring Your Own Device. Innymi słowy – iPad.

Cisco Cius padł z powodu popularności tabletu Apple. Jak wynika z ostatnio przeprowadzonych badań, coraz więcej światowych przedsiębiorstw korzysta z iPadów. Aż 97% tabletów internetowych w firmach ma na obudowie logo nadgryzionego jabłka, a 94% koncernów ze znamienitej listy Fortune 500 obecnie wdraża lub już wdrożyło te urządzenia do codziennego użytku przez swoich pracowników.

Co się stanie z Cisco Cius? Jego producent najprawdopodobniej zaprzestanie inwestycji w tablet i będzie oferować ograniczone wsparcie dla jego obecnych posiadaczy. Czekamy na oficjalne oświadczenie Cisco w tej sprawie.

via 9to5Google

Komentarze

  • Jan Kowalski

    Wydaje mi się, że autor odrobinę przesadza i nieco przecenia apple w tym względzie. Oprócz niego są inne firmy produkujące tablety i jakoś nie upadają ” bo nie są japkiem”. Padają po prostu te mniejsze oraz te, które nie mają siły przebicia. Nie potrafiące przekonać (dowolnego) klienta, że ich produkt jest idealny akurat dla jego potrzeb. Apple to potrafi więc nie musi nikogo zabijać. Ba, nie musi być nawet najlepsze. Po prostu umie się sprzedać.

  • wit

    “Apple (…) nie musi być nawet najlepsze. Po prostu umie się sprzedać.” – święte słowa

    Acz osobiście do appla pomijając wszelakie ograniczenia usera w zakupionym systemie czy inne dziwne próby kontroli jego poczynań to mam tylko jedno ale…….
    CENĘ!

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona