Ważne

Jest już stabilny Android 4.0.3 dla Plug Impact

Firma Plug w swojej ofercie ma tylko jeden tablet, ale nie przeszkadza jej to w zdobyciu sporej rzeszy klientów. Model Plug Impact, bo o nim mowa, to jeden z ciekawszych modeli, których premiera miała miejsce w tym roku. Ale oprócz samych parametrów technicznych urządzenia, podoba mi się podejście producenta do klienta. Widać, że Plugowi zależy na zadowoleniu posiadaczy jego tabletów i to jest w tym wszystkim bardzo pozytywne. Na początku kwietnia firma udostępniła Androida 4.0 w wersji beta, by wraz ze społecznością wyłapać wszelkie błędy i jakiś czas później wydać wersję stabilną, w której nie powinniśmy doświadczyć jakichkolwiek niedoskonałości w systemie. Moment ten właśnie nadszedł – Android 4.0 dla Plug Impact jest już dostępny.

Informacja na ten temat została przekazana w charakterystyczny dla Pluga, luźny sposób:

Przede wszystkim pragniemy serdecznie podziękować wszystkim użytkownikom PI za cierpliwość i wytrwałość. Jesteście żywym dowodem na to, że profil „trudnego”, polskiego klienta, to jedynie kolejny stereotyp, niekoniecznie znajdujący odzwierciedlenie w rzeczywistości. Jeszcze raz, dzięki za wyrozumiałość i zdrowe podejście do sprawy! ;-)

Instrukcję jak dokonać aktualizacji znajdziecie na stronie firmy (PDF). Warto jeszcze dodać kilka słów z Facebooka:

Nastąpiło to na co od dłuższego czasu czekają właściciele PI 3G. Oto wersja FINAL ICS dla PI 3G. Wersja dla PI WiFi (bez 3G) jest aktualna i póki co nie zaszły w niej żadne zmiany. Tę wiadomość kierujemy do użytkowników PI 3G … i ewentualnie do tych, którzy jescze nie zauważyli, że ICS final na wersję bez 3G już jakiś czas temu wyszedł.

Warto przypomnieć specyfikację Plug Impact. Urządzenie zostało wyposażone w ekran o przekątnej 7″ i rozdzielczości 1024 x 600 pikseli, procesor Rockchip 2918 ARM Cortex A8 1,2 GHz z Vivante 800GC, 1GB RAM, 8GB pamięci wewnętrznej, aparat 2 Mpix, kamerkę 0,3 Mpix, Bluetooth, akumulator o pojemności 3600 mAh, wyjście miniHDMI, port microUSB oraz slot kart microSD.

Koszt tabletu to 699 zł (WiFi) lub 999 zł (3G). Recenzję Plug Impact znajdziecie pod tym adresem. A ja pragnę przypomnieć producentowi, że obiecał nam ponowne podesłanie modelu na testy, gdy już będzie zaktualizowany do AICS ;-).

źródło

Tę wiadomość kierujemy do użytkowników PI 3G … i ewentualnie do tych, którzy jescze nie zauważyli, że ICS final na wersję bez 3G już jakiś czas temu wyszedł.

Komentarze

 • Alien

  Firma Plug (…). Model Plug… Trochę dziwnie to brzmi ;)

  • ~pepiniu1

   Model Plug = Model [firmy] Plug

 • marek

  Firma: PLUG, model: IMPACT.

  • fuzzer

   Dokładnie, Plug to marka, Impact to model. Tak jak Samsung (marka) Galaxy Tab (model). Czyli w tekście dalej jest dziwnie: “Model Plug Impact, bo o nim mowa,..” ;).

   • Nie widzę w tym nic dziwnego. Wielokrotnie pisałam “model Samsung Galaxy Tab” czy “model Apple iPad” i jakoś nikomu to nie przeszkadzało.

    • fuzzer

     Hej, hej spokojnie, to nie jest żaden atak i wcale mi to nie przeszkadza. Po prostu, zwyczajne, subiektywne odczucie, że jednak model to “model”. W każdym bądź razie no-offence. ;)

 • Schenker

  Ale oprócz samych parametrów technicznych urządzenia podoba mi się podejście producenta do klienta. Widać, że gościom zależy na tych, którzy kupili Pluga.

 • Ciekawe czy po tej aktualizacji do ICS PI3G obsługuje już karty Aero2 – podobno ta niemoc wynikała z oprogramowania a nie z parametrów technicznych samego PI. Czy któryś z posiadaczy może to potwierdzić?

  • matthew

   Nie mam karty Aero2 więc nie jestem w stanie powiedzieć. Ale zapytaj na fejsie, na pewno ktoś Ci odpowie.

 • monteavena

  Zatem powraca pytanie: A co z Galaxy Tab 7.7 – rośnie irytacja bo już wszystkie budżetówki mają ICS’a za chwilę będzie Andek 5.0

 • refka

  Ciekawa sprawa, nie? Że Plug który wszedł kilka miesięcy temu potrafi się zmobilizować i ma ICS’a, a taki moloch jak Samsung nie. Moim zdaniem irytacja jak najbardziej uzasadniona!

  • falkon

   Oj, miał Plug miesięczną obsuwę… ale za to nie zawiesza się ani nie resetuje, jak sprzęt innych producentów po aktualizacjach :P

   • camel

    Wolę lekkie opóźnienie i stabilny soft, niż aktualizacje publikowana na hurra, byle tylko nie odstawać od konkurencji. No i mam osobistą satysfakcję, że dobry sprzęt kupiłem :P

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona