Ważne

Google coraz bliżej przejęcia Motoroli

20120520-171243.jpg

Była połowa sierpnia ubiegłego roku. Wakacje studenckie w pełni, tzw. “sezon ogórkowy” również. Jak to w takim okresie bywa, na rynku nie działo się zbyt wiele i nic nie zapowiadało faktu, że ma się to wkrótce zmienić. A jednak. Całkowicie niespodziewanie spadła na nas wiadomość, że Google przejmuje Motorolę za 12,5 miliarda dolarów. Choć było to już kilka ładnych miesięcy temu, transakcja w dalszym ciągu nie została sfinalizowana. Po otrzymaniu już w lutym pozytywnej opinii organów amerykańskich i europejskich, przyszedł czas na władze chińskie, które miały różne obiekcje. Ostatecznie jednak dały zielone światło.

Jak informują zagraniczne źródła, jest jednak jeden warunek, który internetowy gigant z Mountain View musi spełnić. Przez najbliższe pięć lat system operacyjny Android ma pozostać darmowy, a co za tym idzie jego charakter oprogramowania open source ma się nie zmienić. Chodzi głównie o zabezpieczenie przed zamknięciem platformy i skoncentrowaniem się na jego rozwoju wyłącznie na sprzęcie kupionej Motoroli. Bo przecież mnóstwo sprzętu pochodzącego z Chin działa w oparciu o Androida…

Sprawa przejęcia Motoroli przez Google powoli zbliża się ku końcowi. Warto jednak przypomnieć, co tak naprawdę spowodowało zainteresowanie internetowego potentata amerykańskim producentem. Chodzi o ponad 17 tysięcy patentów, które wraz z Motorolą przejdą już wkrótce w ręce Google.

Tym samym mam nadzieję, że wynikiem tej transakcji będzie pojawienie się na rynku bardzo interesujących urządzeń – a wśród nich oczywiście tabletów.

źródło

Komentarze

  • uze

    Skarbiec patentów jakoś nie pozwolił Motoroli odnieść zwycięstwa nad Microsoftem, który niedawno za jakąś pierdołę patentową wstrzymał import telefonów Motoroli na amerykański rynek.
    Google chyba żeby odnieść sukces w walkach patentowych powinno opatentować trzymanie telefonu w dłoni, bo zdaje się, że na to jeszcze nikt nie wpadł, a patrząc na to za jakie głupoty banowane są dzisiaj urządzenia, to chyba da się to zrobić ;)

  • luc3ro

    Googla w motoroli interesuje tylko ich portfolio patentowe. Huawei już od jakiegoś czasu interesuje się motorolą, podejrzewam że dogadali się z googlem jako że nikt w stanach nie pozwoliłby kupić chińczykom tak dużej i znaczącej firmy z tyloma patentami.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona