Google coraz bliżej przejęcia Motoroli - Tabletowo.pl
Ważne

Google coraz bliżej przejęcia Motoroli

Tabletowo.pl Google coraz bliżej przejęcia Motoroli Ciekawostki Motorola Nowości

Była połowa sierpnia ubiegłego roku. Wakacje studenckie w pełni, tzw. „sezon ogórkowy” również. Jak to w takim okresie bywa, na rynku nie działo się zbyt wiele i nic nie zapowiadało faktu, że ma się to wkrótce zmienić. A jednak. Całkowicie niespodziewanie spadła na nas wiadomość, że Google przejmuje Motorolę za 12,5 miliarda dolarów. Choć było to już kilka ładnych miesięcy temu, transakcja w dalszym ciągu nie została sfinalizowana. Po otrzymaniu już w lutym pozytywnej opinii organów amerykańskich i europejskich, przyszedł czas na władze chińskie, które miały różne obiekcje. Ostatecznie jednak dały zielone światło.

Jak informują zagraniczne źródła, jest jednak jeden warunek, który internetowy gigant z Mountain View musi spełnić. Przez najbliższe pięć lat system operacyjny Android ma pozostać darmowy, a co za tym idzie jego charakter oprogramowania open source ma się nie zmienić. Chodzi głównie o zabezpieczenie przed zamknięciem platformy i skoncentrowaniem się na jego rozwoju wyłącznie na sprzęcie kupionej Motoroli. Bo przecież mnóstwo sprzętu pochodzącego z Chin działa w oparciu o Androida…

Sprawa przejęcia Motoroli przez Google powoli zbliża się ku końcowi. Warto jednak przypomnieć, co tak naprawdę spowodowało zainteresowanie internetowego potentata amerykańskim producentem. Chodzi o ponad 17 tysięcy patentów, które wraz z Motorolą przejdą już wkrótce w ręce Google.

Tym samym mam nadzieję, że wynikiem tej transakcji będzie pojawienie się na rynku bardzo interesujących urządzeń – a wśród nich oczywiście tabletów.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona