Tablet Vivaldi (wcześniej Spark) teraz z 1GB RAM i sklepem z dodatkami

Pamiętacie tablet open-source Spark? Swego czasu kilkukrotnie informowaliśmy Was o postępach prac nad nim. Niedawno otrzymał o wiele dźwięczniej brzmiącą nazwę Vivaldi, a wraz z nią nowość w postaci zwiększonej ilości pamięci operacyjnej RAM: z 512MB na 1GB. To ulepszenie niewątpliwie poprawi wydajność systemu operacyjnego Linux Mer z interfejsem KDE Plasma Active, w oparciu o który pracuje Vivaldi. Brzmi nieźle? To nie koniec.

Tablet Vivaldi będzie oferował dostęp do sklepu Make.Play.Live będącego odpowiednikiem Apple AppStore i Google Play z konkurencyjnych systemów operacyjnych. Make.Play.Live będzie oferował nie tylko aplikacje, ale również tapety, książki elektroniczne, widgety i klienty usług. Ponieważ za Vivaldi stoi szlachetna idea open-source, każdy będzie mógł stworzyć własny sklep z dodatkami. Oznacza to, że szkoły lub duże firmy będą mogły w łatwy sposób stworzyć miejsce, skąd uczniowie i pracownicy pobieraliby aplikacje, dokumenty, książki i inną cyfrową zawartość.

Tablet Vivaldi to urządzenie wyposażone w 7-calowy ekran dotykowy o rozdzielczości 800 x 480 pikseli, procesor AMLogic 1GHz z układem graficznym Mali-400, 1GB RAM, czytnik kart pamięci microSD, 4GB pamięci wewnętrznej, dwa porty USB oraz kamerę internetową 1,3 Mpix. Vivaldi już wkrótce znajdzie się w sprzedaży w cenie €200.

via Liliputing

Komentarze

  • ciekawy projekt:-) tak btw Kasiu chyba nie lubisz tabletow marki bmorn i ramos, niektore sa naprawde interesujace:-)

  • dred

    200 euro?
    Ja podziekuje.

  • jankov

    Gdyby tylko nie ta rozdzielczość ekranu. :(

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona