Ważne

Pół miliona aplikacji w Google Play

Aplikacje i gry dostępne w sklepach na poszczególne systemy operacyjne znacznie rozszerzają możliwości naszych tabletów internetowych. Nic więc dziwnego, że deweloperzy dwoją się i troją, by zaproponować nam kolejne ciekawe rozwiązania, które z chęcią wykorzystamy. Według firmy Distimo, w Google Play (wcześniej: Android Market) znajdziemy już ponad pół miliona aplikacji (dla porównania, w App Store jest ich ponad 600 tysięcy).

pół miliona aplikacji w google play

W ciągu czterech miesięcy do Google Play trafiło sto tysięcy nowych programów. Z danych wspomnianej firmy wynika, że w tym samym czasie do App Store dodano 63 tysiące aplikacji, do Windows Phone 7 Marketplace – 35 tysięcy, natomiast do BlackBerry App World – 22 tysiące.

Distimo zauważa również, że w Google Play znaczna część dostępnych aplikacji to darmówki – jedynie za 28% z nich trzeba zapłacić. W App Store jest odwrotnie – dostępnych jest więcej płatnych programów.

źródło

Komentarze

 • koko koko

  z czego 90% to aplikacje dla młodych idiotów (baterie, pierdzenia, pęknięte ekrany…), bo jedyne pewne pieniądze na Androidzie to aplikacje dla idiotów napchane AirPushem etc.

  • miro

   Jakos kazda platforma ma z tym problem zarowno iOS , Android jak i WP7. Ale tez jest masa fajnych apek i nie mozna tak generalizowac. Poza tym kazda osobe interesuje coa innego….

 • encantador7

  oczywiście wiele aplikacji jest głupich, ale nie przesadzałbym. Jest mnóstwo świetnych, godnych polecenia!

 • Artur

  Ciekawsze statsy można znaleźć tu: http://www.appbrain.com/stats/number-of-android-apps

  Aplikacje niskiej jakości to te, które mechanizmy AppBrain uznają za spam. Sam AppBrain nie jest dokładny w aktualizowaniu bazy nowych aplikacji, ale te dane są dość wiarygodne. Dlatego jestem przekonany, że “magiczne” 0,5 mln nie zostało przekroczone.

  Szczególnie, że Google na pewno ogłosiłby z tego powodu jakieś promocje.

 • ktoś

  Coraz częściej ciśnie się na usta pytanie: i co z tego? Jakby było 10 tysięcy aplikacji, co ja mówię, 5 tysięcy aplikacji, ale dobrych, to było by tak samo jak przy 500 tysiącach, przynajmniej wyszukać było by łatwiej….
  Liczby, liczby….

 • dred

  To jest wyscig zapoczatkowany przez appla.
  Apple i google proboja skusic uzytkownikow iloscia aplikacjico nija ma sie do ich jakosci.
  Pewnie 1000 porzadnych apek bylobyvza duzo,bo kto to wszystko przetestuje i wybierze najlepsze?
  Niemniej zawsze lepiej miec wiecej niz mniej,choc trudno wyluskac z 500k cos wartosciowego.

  Co do ilosci platnych apek ,to od zawsze polityka apple bylo dojenie userow na kazdym froncie ,co fanboyom nie przeszkadza wychwalac ich ulubiona firme.
  Stad tez moja niechec do tej firmy.Nalzey ja cenic za jakosc,innowacyjnosc i kreownie nowych trendow ,ale polityka cenowa wola o pomste do nieba,zwlaszcza poza Usa

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona