Mozilla ujednolici przeglądarkę Firefox - Tabletowo.pl
Ważne

Mozilla ujednolici przeglądarkę Firefox

Tabletowo.pl Mozilla ujednolici przeglądarkę Firefox Aplikacje Nowości

W dzisiejszych czasach przeglądanie stron internetowych stało się dla sporej części społeczeństwa obowiązkowym, codziennym zajęciem. Z internetu korzystamy na wszystkich urządzeniach, jakie tylko w danej chwili mamy pod ręką. Raz są to komputery, innym razem smartfony, jeszcze kiedy indziej – tablety. Odkąd mobilny sprzęt zaczął znacznie zyskiwać na popularności w oczach klientów, wydawcy przeglądarek internetowych wzięli się ostro do pracy, by korzystanie z ich programów było jak majbardziej przyjemne i intuicyjne. Wśród nich także Mozilla, która ogłosiła plany na najbliższą przyszłość dotyczące przeglądarki Firefox. Dzięki temu wiemy, że design aplikacji zostanie ujednolicony – ma być taki sam na wszystkich urządzeniach, niezależnie od systemu operacyjnego i ma oferować jednakowe możliwości zarówno na urządzeniach mobilnych, jak i desktopach (podobnie jak w Google Chrome na Androida).

Głównym założeniem projektu jest zwiększenie komfortu pracy na wszelkiego typu sprzęcie. Dlatego też główny nacisk położony został na spore przyciski (z myślą o urządzeniach z dotykowymi ekranami) oraz wygładzone tekstury. Nadchodząca wersja przeglądarki ma się charakteryzować także zwiększeniem stabilności, płynności i szybkości działania.

Niestety, nie wiadomo kiedy powyższe plany wejdą w życie i pod jakim numerkiem dostępna będzie zunifikowana wersja przeglądarki Firefox. Jak to w takich przypadkach bywa, musimy się uzbroić w cierpliwość.

Poniżej znajdziecie kilka sceenów pokazujących wygląd nadchodzącej przeglądarki. Więcej znajdziecie na prezentacji przygotowanej przez zespół Mozilli. Wkrótce w sieci ma się także pojawić wideo dokładniej obrazujące zunifikowaną wersję aplikacji.

Tabletowo.pl Mozilla ujednolici przeglądarkę Firefox Aplikacje Nowości   Tabletowo.pl Mozilla ujednolici przeglądarkę Firefox Aplikacje Nowości   Tabletowo.pl Mozilla ujednolici przeglądarkę Firefox Aplikacje Nowości

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona