Ważne

Mozilla ujednolici przeglądarkę Firefox

20120503-144113.jpg

W dzisiejszych czasach przeglądanie stron internetowych stało się dla sporej części społeczeństwa obowiązkowym, codziennym zajęciem. Z internetu korzystamy na wszystkich urządzeniach, jakie tylko w danej chwili mamy pod ręką. Raz są to komputery, innym razem smartfony, jeszcze kiedy indziej – tablety. Odkąd mobilny sprzęt zaczął znacznie zyskiwać na popularności w oczach klientów, wydawcy przeglądarek internetowych wzięli się ostro do pracy, by korzystanie z ich programów było jak majbardziej przyjemne i intuicyjne. Wśród nich także Mozilla, która ogłosiła plany na najbliższą przyszłość dotyczące przeglądarki Firefox. Dzięki temu wiemy, że design aplikacji zostanie ujednolicony – ma być taki sam na wszystkich urządzeniach, niezależnie od systemu operacyjnego i ma oferować jednakowe możliwości zarówno na urządzeniach mobilnych, jak i desktopach (podobnie jak w Google Chrome na Androida).

Głównym założeniem projektu jest zwiększenie komfortu pracy na wszelkiego typu sprzęcie. Dlatego też główny nacisk położony został na spore przyciski (z myślą o urządzeniach z dotykowymi ekranami) oraz wygładzone tekstury. Nadchodząca wersja przeglądarki ma się charakteryzować także zwiększeniem stabilności, płynności i szybkości działania.

Niestety, nie wiadomo kiedy powyższe plany wejdą w życie i pod jakim numerkiem dostępna będzie zunifikowana wersja przeglądarki Firefox. Jak to w takich przypadkach bywa, musimy się uzbroić w cierpliwość.

Poniżej znajdziecie kilka sceenów pokazujących wygląd nadchodzącej przeglądarki. Więcej znajdziecie na prezentacji przygotowanej przez zespół Mozilli. Wkrótce w sieci ma się także pojawić wideo dokładniej obrazujące zunifikowaną wersję aplikacji.

20120503-135241.jpg 20120503-141717.jpg 20120503-141913.jpg

źródło

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona