Acer pomoże w aktualizacji Twojego tabletu Iconia Tab A500

Choć aktualizacja oprogramowania Android 4.0 Ice Cream Sandwich dla tabletów Acer Iconia Tab A100 i Iconia Tab A500 już się rozpoczęła, z nieznanego powodu nie wszystkie urządzenia ją otrzymały. Chcąc rozwiązać problem, Acer udostępnił w sklepie Google Market aplikację o nazwie ICONIA TAB Update Enhancement. Darmowy program jest niczym innym jak starą i niezawodną metodą ręcznej aktualizacji oprogramowania. Aplikacja wysyła zapytanie do serwerów Acera, po czym, jeśli znajduje się na nich plik z oprogramowaniem dla tabletu, pobiera je i instaluje. To wszystko: żadnych komplikacji, kombinowanych ROMów, plików ZIP na karcie pamięci i ryzyka uszkodzenia lub utraty gwarancji urządzenia.

ICONIA TAB Update Enhancement jest obecnie dostępna tylko dla modelu Iconia Tab A500, lecz spodziewamy się, że Acer wkrótce wyda wersję dedykowaną mniejszemu tabletowi Iconia Tab A100. Podziwiamy tajwańskiego producenta za profesjonalizm i szacunek dla klienta. Czyż życie nie byłoby prostsze, gdyby w jego ślady poszła konkurencja? Rozwiązałoby to problemy z ograniczonym dostępem do aktualizacji tabletów w niektórych regionach świata.

Zapraszamy do pobierania aplikacji ICONIA TAB Update Enhancement i życzymy miłego korzystania z Androida 4.0 Ice Cream Sandwich! Nie zapomnijcie dać znać w komentarzach, jak przebiegł proces aktualizacji.

via Android Community

Komentarze

 • ee
 • armin

  zainstalowalem ale ics dalej ani widu ani slychu. kupno 501 to nie do konca udana decyzja

  • agn

   ics bedzie, a obecnie co jest w tym tablecie takiego zlego? bo jak na moje to najlepszy last genowy tablet. tf byl jako tablet gorszy ze wzgledu na kastracje lecz lepszy jezeli bralo sie na mysl combo w postaci tablet plus dock.

 • Nygus

  Moze wiecie kiedy? ICS 4.0 dla Toshiba at – 100

 • chrisseroka

  Przed instalacją A500 wyświetłał że wersja systemu jest aktualna, po zainstalowaniu ICONIA TAB Update Enhancement i ponownym sprawdzeniu wersji można było spokojnie zaktualizować system. Brawo, szacun.

  To już drugi raz kiedy ACER na prawdę zasłużył na zaufanie i w moich oczach umocnił markę (pierwszy to porozumienie z firmą Paragon i standardowa obsługa NTFS)

 • cybra

  Po zainstalowaniu ICONIA TAB Update Enhancement przy próbie aktualizacji wyskakuje ze slaby zasieg sieci i nie mozna sprawdzic czy jest nowa aktualizacja do ICS na iconi a500

  • tu_es

   Mam ten sam objaw…

  • Bobek

   To samo mam

  • agn

   hmm. moze masz za słaby zasięg sieci?

 • cybra

  hehe dobre, 2h po moim komentarzu tablet sam zgłosił nową aktualizacje i moja icona a500 smiaga teraz na ICS :P

 • bobek19810

  cały czas nic

 • surfboyy

  nie wiem o co chodi ale u mnie pisze ze oprogramowanie urzadzenia jest aktualne. a juz mialem nadzieje…
  moj tablet – a500

 • aceruser

  Acer miło zaskoczył też użytkowników Iconii Tab W500 z Windows 8, publikując nowy firmware panelu dotykowego, poprawiającego znacznie działanie dotyku w tym jeszcze próbnym systemie – http://global-download.acer.com/GDFiles/BIOS/Firmware/Firmware_Acer_1007.2005_A_A.zip?acerid=634673783085176721&Step1=Tablet&Step2=ICONIA TAB&Step3=W500&OS=722&LC=en&BC=Acer&SC=PA_6

  Naprawdę niewielu producentów oprogramowania i sprzętu dba tak o swoich użytkowników☺

 • bobek19810

  cały czas nic:-(

 • surfboyy

  u mnie rez nic

 • Mielone

  otrzymałem włąsnie odpowiedz dot. modelu a501 (z modemem 3G)

  “Problem :
  Dzień dobry.

  Czy już wiadomo kiedy będzie możliwa aktualizacja do Androida 4.0.x (ICS). Model tabletu: a501 (z modemem 3G).

  Information To Customer:
  Szanowny Kliencie,

  Przewidywany termin rozpoczęcia aktualizacji Tabletu Iconia Tab A501 to 26 czerwiec 2012 roku.”

 • arsta

  Witam, w moim tablecie A500 64GB aktualizacja przebiegła pomyślnie i można wybraćw jakim języku ma być tablet natomiast w tablecie mojej dziewczyny A500 16GB był od początku język polski a po aktualizacji do 4.0 polski zniknął a do wyboru są tylko 4 języki angielski,francuski,hiszpański i portugalski. Czy ktoś ma podobny problem,jak zainstalować język polski?

 • jan

  Dziś mamy 22 czerwca 2012. Aktualizacja Androida miała być do końca kwietnia. Teraz słyszę, że będzie 26 czerwca. Zobaczymy.

  Dałem za Iconię A501 2650 zł i jestem totalnie lekceważony przez Acera. Nawet tableciki za 300 zł w supermarketach mają Androida 4.0 a ja czekam na łaskę producenta.

  Drugi raz już mnie nie nabiorą na Acera.

 • Mielone

  +Jan

  Co do aktualizacji a501 była mowa o tym, że od kwietnia zaczną aktualizować model a500. Z modelem a501 jest wqiększy kłopot ze względu na modem 3G.
  Jeżeli zaś chodzi o modele innych producentów, które mają ICS wraz z zakupem tabletu to jest to dla mnie rzecz logiczna. Kup nasz produkt a masz już ISC, po co dbać o starsze modele. Niestety ale tak to działa. Z tego co się orientuje to Samsung dopiero teraz bedzie aktualizował starsze modele tabletów.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona