Dwa "fablety" od ZTE zadebiutują w 2012 roku - Tabletowo.pl

Dwa „fablety” od ZTE zadebiutują w 2012 roku

Tabletofon, fablet (ang. „phablet” – phone+tablet; bardzo mi się ta nazwa podoba) czy hybryda smartfona i tabletu – jakkolwiek byśmy o nim nie powiedzieli i tak wszyscy będą wiedzieli o co chodzi. Mowa o Samsungu Galaxy Note z ekranem o przekątnej 5,3″, który załatał swego rodzaju dziurę na rynku, trafiając do ludzi stojących przed wyborem małego tabletu lub dużego smartfona. W ślad za nim poszedł koreański koncern LG, który na MWC 2012 w Barcelonie zaprezentował podobne urządzenie – LG Optimus Vu. Jak się właśnie okazało, w bieżącym roku na półkach sklepowych zadebiutuje jeszcze kilka tego typu urządzeń. Wśród nich będą dwa modele od chińskiego ZTE.

Jest to dobra informacja dla wszystkich, którzy wypatrują taniego sprzętu łączącego w sobie cechy smartfonów i tabletów. Nie spodziewam się bowiem, by urządzenie ZTE było drogie – a wspomniane modele Samsunga i LG do takowych niestety należą (w momencie rynkowej premiery oba kosztowały ok. 700 euro). Choć należy zauważyć, że firma ZTE – wcześniej skoncentrowana na urządzeniach z niskiej półki – ostatnio ma ambicje rywalizowania z najlepszymi, jak Samsung czy Apple. Zobaczymy tylko co to będzie oznaczało w praktyce.

W 2011 roku firma ZTE sprzedała 15 milionów telefonów komórkowych. W roku obecnym zamierza ten wynik znacznie podwyższyć, w czym ma jej pomóc rynkowy debiut dwóch tabletofonów. Chętnie się nimi zainteresujemy, gdy już zadebiutują.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona