Ważne

Tajemniczy tablet MSI MS-N0J1 z Androidem odwiedza komisję FCC (update)

W kontekście tabletów internetowych z Androidem firmę MSI się pomija. Stworzone przez nią urządzenia nie zdobyły wielkiej popularności, co ostatecznie doprowadziło do przerwania ich produkcji i dystrybucji. Skoro MSI zdecydował się skupić na tabletach z systemem Windows, jak wyjaśnić niespodziewane pojawienie się “dachówki” z Androidem 2.3 Gingerbread u amerykańskiej komisji FCC?

Specyfikacja urządzenia obejmuje 10-calowy ekran dotykowy o rozdzielczości 1024 x 768 pikseli, procesor ARM Cortex A8 1GHz, 1GB pamięci operacyjnej RAM, 8GB pamięci wewnętrznej, dwa porty miniUSB, gniazdo słuchawkowe 3,5 mm, wyjście miniHDMI, aparat cyfrowy i kamerę internetową, czytnik kart pamięci microSD i głośniki stereo. Jak widzicie, konfiguracja techniczna przywodzi na myśl tablet za prawdziwie niewielkie pieniądze. Wskazuje na to ekran o niskiej rozdzielczości, niewielka ilość wbudowanej pamięci oraz przestarzały system operacyjny Android 2.3 Gingerbread.

Istnieje możliwość, że tajemnicze urządzenie MSI to tak zwany “white box” i zadebiutuje na rynku opatrzone logo innej firmy lub operatora sieci komórkowej. Damy znać, kiedy dowiemy się więcej. Tymczasem zapraszamy do odwiedzenia strony komisji FCC, gdzie znajdziecie garść technicznych szczegółów i zdjęć MS-N0J1.

Aktualizacja:

Otrzymaliśmy informację (dzięki Marco!), że MS-N0J1 nie jest niczym nowym, a tym bardziej tajemniczym. Tablet mial swoją premierę podczas ubiegłorocznych targów Computex i nosi nazwę MSI WindPad Enjoy 10. Zagadka rozwiązana!

via Liliputing, Netbook Italia

Komentarze

  • uze

    Nie odnieść sukcesu to jedno, ale nie wyciągnąć wniosków i wypuszczać na rynek tablet, który wśród innych wyróżnia się tylko proporcjami ekranu?

    PS. Nie żebym się czepiał, ale nie uważam rozdzielczości 1024*768 za niską. Do niedawna była podobno wręcz idealna na tabletach do internetu ;p

  • rurq

    ogarnijcie sie… ja mam w netbooku 10″ rozdzielczość 1024×600 i jest ok… nie rozumiem tego ciągłego czepiania się rozdzielczości… tablet za kilkaset zł nie bedzie miał retiny – pogódźcie sie z tym…

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona