Sony PlayMemories: 5GB na Twoje zdjęcia w chmurze (wideo)

Sony PlayMemories to aplikacja służąca do edycji zdjęć, która od około miesiąca gości w sklepie PlayStation Store. Choć oferuje mnogość ciekawych funkcji, wkrótce jej możliwości zostaną rozszerzone o specjalną usługę w chmurze pozwalającą na dzielenie się ulubionymi fotografiami z rodziną i znajomymi.

Dzięki PlayMemories, użytkownik uzyska dostęp do swojej wirtualnej galerii za pomocą oprogramowania dla komputerów PC i Mac oraz będzie mógł bezprzewodowo strumieniować je do ramek cyfrowych. Nowa usługa Sony będzie ściśle zintegrowana z innymi produktami japońskiego koncernu: telewizorami Bravia, telefonami komórkowymi z rodziny Xperia, tabletami internetowymi, konsolami PSP i PS Vita, a nawet aparatami cyfrowymi wyposażonymi w moduły Wi-Fi (tak, są takie).

Sony PlayMemories wystartuje w Japonii, Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Kanadzie, Niemczech i Francji już dwudziestego piątego maja i będzie oferować 5GB darmowej przestrzeni dyskowej w chmurze. Bez wątpienia wystarczy to, aby móc w dowolnej chwili, z dowolnego urządzenia, móc pochwalić się znajomym filmem, na którym dziecko stawia pierwsze kroki lub zdmuchuje świeczki z urodzinowego stołu.

Trudno powiedzieć, czy PlayMemories będzie stanowić konkurencję dla iCloud i nadchodzącego S-Cloud. Usługa będzie dotyczyć głównie edycji i synchronizacji zdjęć, podczas gdy chmury oferowane przez Apple i Samsunga mogą pochwalić się szerszym spektrum możliwości. Niemniej jednak, PlayMemories będzie stanowić ważne ogniwo łączące produkty Sony, a to jest to, czego japoński koncern teraz potrzebuje.

via Engadget

Komentarze

 • Marcel

  1. U Nas nie działa PlayStation Store więc jak to pobrać?!
  2. U Nas domyślam się, że w najbliższych parudziesięciu miesiącach nie będzie to dostępne -.-

 • ntn

  Uwazam, ze dropbox jest lepszy i bardziej uniwersalny… :)

  Jesli ktos chce przestowac DROPBOX (aplikacja do przechowyania danych w chmurze- internecie)
  polecam rejestracje z tego linka:

  https://www.dropbox.com/

  2,5 GB na start zamiast 2.

  Program pozwala na trzymanie waznych danych w chmurze. Dzieki temu jesli padnie Ci dysk rzeczy zapisanie w DROPBOX sa bezpieczne. Co wiecej masz do nich dostep z kazdego komputer i telefonu z dostepem do internetu. Wystarczy zalogowac sie na www.

  DROPBOX posiada rownież aplikacje na smartfony ktora pozwala na automatyczna synchronizacje zedjec przez wifi lub wifi i 3G. Dziala to tak ze robisz zdjecie i jesli masz polaczenie z netem to jest ono wysylane na konto DROPBOX, a program na naszym PC sciaga je automatycznie.

  Mozesz rowniez udostepniac piliki innym uzytkownikom dropboks jak i osobom ktore nie posiadaja konta.

  Porgram mozna zainstalowac na wielu komputerach i wszedzie miec dostep do tych samych plikow.

  Jesli skasujesz lub zmienisz jakis plik dzieki DROPBOX bez problemu odzyskasz utracone dane.

  POLECAM WSZYSTKIM KORZYSTANIE Z DROPBOX!!

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona