Sony PlayMemories: 5GB na Twoje zdjęcia w chmurze (wideo) - Tabletowo.pl
Ważne

Sony PlayMemories: 5GB na Twoje zdjęcia w chmurze (wideo)

Tabletowo.pl Sony PlayMemories: 5GB na Twoje zdjęcia w chmurze (wideo) Nowości

Sony PlayMemories to aplikacja służąca do edycji zdjęć, która od około miesiąca gości w sklepie PlayStation Store. Choć oferuje mnogość ciekawych funkcji, wkrótce jej możliwości zostaną rozszerzone o specjalną usługę w chmurze pozwalającą na dzielenie się ulubionymi fotografiami z rodziną i znajomymi.

Dzięki PlayMemories, użytkownik uzyska dostęp do swojej wirtualnej galerii za pomocą oprogramowania dla komputerów PC i Mac oraz będzie mógł bezprzewodowo strumieniować je do ramek cyfrowych. Nowa usługa Sony będzie ściśle zintegrowana z innymi produktami japońskiego koncernu: telewizorami Bravia, telefonami komórkowymi z rodziny Xperia, tabletami internetowymi, konsolami PSP i PS Vita, a nawet aparatami cyfrowymi wyposażonymi w moduły Wi-Fi (tak, są takie).

Sony PlayMemories wystartuje w Japonii, Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Kanadzie, Niemczech i Francji już dwudziestego piątego maja i będzie oferować 5GB darmowej przestrzeni dyskowej w chmurze. Bez wątpienia wystarczy to, aby móc w dowolnej chwili, z dowolnego urządzenia, móc pochwalić się znajomym filmem, na którym dziecko stawia pierwsze kroki lub zdmuchuje świeczki z urodzinowego stołu.

Trudno powiedzieć, czy PlayMemories będzie stanowić konkurencję dla iCloud i nadchodzącego S-Cloud. Usługa będzie dotyczyć głównie edycji i synchronizacji zdjęć, podczas gdy chmury oferowane przez Apple i Samsunga mogą pochwalić się szerszym spektrum możliwości. Niemniej jednak, PlayMemories będzie stanowić ważne ogniwo łączące produkty Sony, a to jest to, czego japoński koncern teraz potrzebuje.

via Engadget

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona