Ważne

Gemini Devices przedstawia serię JoyTab: 7″, 8″ i 10,1″

tablet joytab

Rynek tabletów internetowych w ostatnim czasie zalewany jest tanimi lub, jak kto woli, budżetowymi urządzeniami. Do grona producentów, w portfolio których takowe znajdziemy, dołączył dziś Gemini Devices. Poznajcie trzy tablety firmy z serii JoyTab, wyposażone w ekrany o różnych przekątnych: 7″, 8″ i 10,1″ – w myśl zasady “dla każdego coś miłego”. Miły na pewno jest fakt, iż wszystkie trzy modele pracują pod kontrolą Androida 4.0 Ice Cream Sandwich – a co z resztą parametrów technicznych? O tym poniżej.

Niewątpliwie najciekawszym z trójcy jest największy tablet JoyTab 10 Rev2 (fot. powyżej). Urządzenie wyposażono w ekran IPS o rozdzielczości 1024 x 768 pikseli, 1GB RAM, jednordzeniowy procesor Rockchip o częstotliwości taktowania 1GHz, aparat 2 Mpix, kamerkę, 16GB pamięci wewnętrznej, którą można rozszerzyć dzięki slotowi kart microSD, microUSB oraz wyjście HDMI. Sprzęt ważący 618 g, mierzy 241,6 x 185 x 9,8 mm. Jego koszt to 200 funtów.

tablety joytab 7 i 8 cali

Im mniejszy ekran, tym tańszy produkt z mniej interesującą specyfikacją. I tak, model JoyTab 8 (fot. po prawej) posiada wyświetlacz o przekątnej 8″ i rozdzielczości 800 x 600 pikseli, jednordzeniowy procesor ARM Cortex A8 o taktowaniu 1,2GHz, 512MB RAM, kamerkę, 8GB pamięci, slot kart microSD oraz wyjście miniHDMI. Koszt urządzenia (500 g, 210 x 154 x 10,7 mm) to 150 funtów.

Na koniec najmniej ciekawy przedstawiciel rodziny, JoyTab 7 (fot. po lewej). Tablet ma 7-calowy ekran 800 x 480 pikseli, 512MB RAM, jednordzeniowy procesor ARM Cortex A8 o taktowaniu 1GHz, 4GB pamięci wewnętrznej, slot kart microSD, kamerkę oraz wyjście HDMI. Model ma wymiary 192 x 122 x 12,8 mm, waży 360 g. Jego cena to 130 funtów.

źródło

Komentarze

 • aix

  Ciekawi mnie jaka będzie sprzedaż tabletów z Androidem za drugi kwartał. Ilość tabletów z nim jest już ogromna, a każde następne są lepsze od tych z poprzedniego kwartału. Poza tym znaczny spadek cen umożliwił zwiększenie grona odbiorców. Dodatkowo tablety z Androidem 4.0 stawiają dla konkurencji wysoką poprzeczkę. Rynek nakręci też najbliższe pojawienie się tabletów z czterordzeniowym Exynosem, S4 i Tegrą 3. Do całości tortu szykuje się tablet Google i nowe tablety Amazonu. Coś widzę, że Apple znacznie szybciej spadnie z tronu w zakresie tabletów.

 • SweetDreams

  Widziałem to już co najmniej 20 razy pod innymi nazwami.
  Brak GPS i BT = nieporozumienie.

  • kat

   Brak GPS jako argument na nie rozumiem, ale po co komu BLUETOOTH w tablecie? Chyba tylko do sluchawek…
   nawet w samochodzi mozna na smatrfonie postawic router wifi, lub na tablecie – jesli ma modem.

   • Kuba

    Choćby do klawiatury/myszki, a jak nie ma GPSa to do zewnętrznego modułu GPS.

    • kat

     no usb :) latwiej przelaczyc nisz klawiature via bluetooh

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona