Ważne

Instagram święci kolejny sukces: 40 milionów użytkowników

Minęło niewiele ponad 10 dni od momentu, kiedy w sklepie Google Play pojawił się Instagram dla urządzeń z systemem Android. Po dwóch aktualizacjach naprawiających błędy zgłoszone przez pobierających, aplikacja stała się kompatybilna z większością popularnych smartfonów i tabletów internetowych. Jak twierdzi Rakshith Krishnappa, twórca programu służącego do przeglądania opublikowanych w serwisie Instagram zdjęć Gramfeed, w API Instagramu zarejestrowanych jest ponad 40 milionów użytkowników.

Dokładna liczba to 40 026 379 i z sekundy na sekundę rośnie. Przed wydaniem aplikacji na system Android, z Instagramu korzystało 30 milionów posiadaczy urządzeń z iOS. Oznacza to, że w ciągu zaledwie dziesięciu dni baza użytkowników serwisu wzrosła o 10 milionów i stał się jedną z najczęściej pobieranych aplikacji w Google Play. Jest to niemałe i godne podziwu osiągnięcie grupy entuzjastów, która składa się z zaledwie 12 osób.

Myślę, że swobodnie możemy założyć, że tendencja wzrostowa popularności Instagramu już wkrótce przyspieszy. Niedawno Instagram stał się własnością Facebooka, który kupił go za miliard dolarów. Dzięki takiemu zabiegowi, Instagram zyskał 500 milionów potencjalnych użytkowników. W jaki sposób Facebook zintegruje fotograficzny serwis ze swoimi usługami? Przekonamy się w ciągu kilku najbliższych miesięcy.

Czy należycie do grona 40 milionów użytkowników Instagramu? Jeśli tak, dajcie znać w komentarzach, co o nim sądzicie. Aplikację Instagram możecie pobrać za darmo ze sklepów Google Play i Apple AppStore.

via The Verge

Komentarze

 • JFS

  Instagram to taki zdjęciowy Twitter…

 • Jan Kowalski

  40 milionów użytkowników, z których 20 milionów pobawi się a potem wyrzuci bo już ma lepsze. 10 milionów zostawi w tablecie i zapomni na wieki wieków amen. A pozostałe 10 milionów będzie znowu zapełniać internet swoimi gównianymi fociami. I don’t wont live on this planet enymore. ;_;

 • Marcel

  Ja jestem. Pare zdjęć udostępniłem, choć głównie na Facebook’a. Przyjemnie się korzysta. Widzę przyszłość dla tej aplikacji. Działa świetnie na Sony S ;-)

 • Nobody

  Zainstalowałem. Zobaczyłem jak działa. Odinstalowałem. Nie rozumiem fascynacji tym programem. (ale plus 1 użytkownika w bazie mają). Ciekawe ile osób zrobiło tak samo.

 • Nie wiem o co chodzi – niby nic specjalnego, ale pędze trendem i znowu GO zameldowałem, no bo 40 mln – beze mnie?
  Nie!

 • Liczba użytkowników nie powinna dziwić – to świetna aplikacja. Ciekawi mnie co się zmieni po kupieniu jej przez facebooka.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona