Ważne

Polacy wreszcie mogą sprzedawać aplikacje w Google Play

google play

Od wielu długich miesięcy Polacy tworzący aplikacje przeznaczone na system Android wyczekują możliwości zarabiania na publikowanych w Google Play (wcześniej Android Market) programach. Dziś nadszedł ten piękny dzień, w którym Google powitał polskich deweloperów płatnych aplikacji na Androida, jak głosi tytuł najnowszego wpisu na oficjalnym blogu polskiego oddziału internetowego giganta.

Od roku pracowaliśmy nad tym, by rozszerzyć listę krajów, w których deweloperzy Android mogą sprzedawać swoje aplikacje. Miło nam ogłosić, że od dzisiaj deweloperzy z Polski mogą sprzedawać swoje aplikacje w Google Play i oferować płatność wewnątrz aplikacji, rejestrując swoje lokalne konto bankowe dla płatności.

– poinformował Piotr Zalewski, Communications & Public Affairs Manager

Z wieści opublikowanych na wspomnianym blogu dowiadujemy się, że deweloperzy aplikacji na Androida, chcący zacząć sprzedawać tworzone programy, muszą odwiedzić stronę play.google.com/apps/publish i założyć nowe konto deweloperskie (dochodzi jeszcze opłata rejestracyjna: 25 dolarów). “Po wgraniu swoich aplikacji, możesz je sprzedawać w każdej walucie dostępnej dla sprzedawców i otrzymywać dane finansowe i wypłaty w złotych (PLN)” – informuje Zalewski.

Wiem, że wśród Czytelników Tabletowo.pl są osoby tworzące aplikacje – zarówno na iOS, jak i Androida. Podeślijcie do nas info na ich temat, chętnie podzielimy się ciekawymi, rodzimymi pomysłami z resztą osób do nas zaglądających.

Komentarze

 • aaa

  Mnie dalej nie weryfikuje konta bankowego. Są informacje, że trzeba będzie nowe konto założyć, by to działało i jakiś proces migracji przejść. Na razie czekam na jakąś informację lub odpowiedź od Google. I pewnie sobie poczekam. ;)

 • (…) Od roku pracowaliśmy nad tym…

  Piitu, pitu… ile to już lat polscy developerzy czekają na możliwość publikacji i zarabiania? Ile było protestów, petycji i listów…

  Microsoft nie miał jakoś z tym problemów,

  Ja niestety (albo stety) musiałem założyć konto w Niemczech i na nim publikować.

  Co do dzielenia się pomysłami na “tabletowe” programy to pomysł jest bardzo ciekawy. Mamy tutaj wielu “świadomych” użytkowników, którzy zapewne mają wiele propozycji. Może odpowiedni dział na forum?

 • kondziowy

  A ja mam takie pytanko w sprawie Premium SMS, które mam nadzieję w przyszłości uruchomią.
  Czy w innych krajach operatorzy też potrącają prowizję koło 50% od takich smsów, czy zaczyna się to zmieniać i obniżają procenty?

 • Pique

  Sam długo czekałem na płatność sms z tego względu że nie chciałem podawać w sieci mojej karty kredytowej. Rozwiązaniem okazała się karta wirtualna w ING. Genialna sprawa i w dodatku za darmo. Bezpiecznie, szybko i bez problemów. Mogę teraz legalnie płacić za pracę twórców :)

  • aaa

   Z tego co pamiętam kosztuje około 20zł za aktywację i co dwa lata trzeba to robić, więc całkiem darmowa nie jest.

   • Av

    ja zakładałem jakiś miesiąc temu i kosztowało mnie to 0zł albo złotówkę, nie pamiętam dokładnie czy to google pobrało 1zł czy bank za aktywacje..

  • Duke

   Bezczelna reklama.

 • Bucz

  Sorry za lekki offtopic, ale czy wam tez znikly z Play wszystkie aplikacje Gameloftu? Przez WWW mowi mi, ze sa “niekompatybilne” z naszym krajem :/

 • uru28

  Jeśli zakładasz online to za darmo.Po kupnie TF201 zakładałem żeby kupić “My Measures” bo akurat do pracy mi się przyda. Marzy mi się jeszcze coś jak CADdekor na tablety…

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona