Ważne

Studybook – edukacyjny, odporny tablet od Intela

tablet intel studybook

Od jakiegoś czasu po sieci krążyły nieoficjalne wieści dotyczące planów Intela wejścia na rynek edukacyjnych tabletów. Informacje te okazały się prawdziwe, dzięki czemu poznaliśmy Studybook, intelowski projekt skierowany do szkół, a właściwie do uczniów, których coraz trudniej zachęcić do nauki.

Dotychczas producenci skupiali się na oferowaniu uczniom netbooków z obracanymi ekranami. Intel postanowił jednak wykorzystać rosnącą popularność tabletów i zainteresować rynek edukacyjny odpornym urządzeniem tego typu. Koncern przedstawił sprzęt pokazujący jak taki tablet mógłby wyglądać.

Takowe urządzenie miałoby być wyposażone w ekran o przekątnej 7″ i rozdzielczości 1024 x 600 pikseli, procesor Intel Atom Z650, system operacyjny Android lub Windows – w zależności od potrzeb danej placówki edukacyjnej, 1GB RAM, 4-32GB pamięci, port USB 2.0, wyjście HDMI, slot kart microSD i SIM, aparat 2 Mpix, który można używać jako mikroskopu (specjalne akcesorium oczywiście sprzedawane oddzielnie).

Całość ważąca 525 g, miałaby być zamknięta w plastikowej obudowie odpornej na upadki z niewielkich wysokości (do 70 cm). Co więcej, miałby się nie bać zachlapań i zadrapań, co bez wątpienia jest ważne w przypadku urządzeń, z których mają korzystać najmłodsi.

Intel nie ujawnił ile miałby kosztować tablet Studybook, ani kiedy można się spodziewać pierwszych urządzeń w szkołach. Sam projekt na pierwszy rzut oka wydaje się interesujący – ciekawe tylko jak będzie się rozwijał w ciągu następnych miesięcy.

tablet intel studybook

źródło

Komentarze

 • Teraz tylko trzeba się zastanawiać, ile to będzie kosztować :)

  • Marcel

   Mam nadzieję, że nie dużo, bo pomysł świetny.

 • karollan87

  Ach, pozostaje tylko pożałować, że za moich czasów takie urządzenia pozostawały w sferze marzeń,
  Cóż, przydałby się w liceum, szczególnie do nauki języków, można wszędzie wyjąć i sobie poćwiczyć…..

 • Gunther

  Wygląda na dość gruby. Pewnie żeby zmieścić wentylator ;)
  No i nie wyobrażam sobie pracy na Windows przy 7 calowym monitorze.

 • MKuchta

  Sądze ,że jest to fatalny pomysł . IPad lub Galaxy tab równie dobrze moga być tabletami dla uczniów . Sam nim jestem i właśnie z takich korzytsam ja i moi koledzy . Złym pomysłem jest jedynie 7 calowy ekran . Chyba twórcy urządzenia nie spędzili nawet dnia w szkole . Na małym ekranie trudno zrobić wyczerpującą notatkę . ;D Takie przynajmiej jest moje zdanie ;) .

  • zika1

   Stanowczo popieram 7 cali to za mało :)

   • Asasyn210

    Może 7 cali to za mało ale też iPad i Galaxy tab są za drogie

 • asia

  Super pomysł, ale 7 cali to stanowczo za mało… takie urządzenie powinno być raczej większe od kalkulatora. 10 cali to minimum.

 • Dokładnie ten tablet pod inną nazwą jest na stronie dynamism.com jest po 750$. Śmieszna cena.

 • Nazwę też ma śmieszną: “Mouse LuvPad WN701”

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona