Ważne

OXYDesktop: aplikacje w chmurze również na tablecie

Jeżeli słyszeliście o wrocławskiej firmie OXYCOM, na pewno zaznajomieni jesteście z oferowaną przez nią usługą OXY24. Zmienia ona sposób, w jaki użytkownicy korzystają z oprogramowania umieszczonego w chmurze. OXY24 pozwala na dostęp do najpopularniejszych i najczęściej używanych programów, do których zaliczają się między innymi pakiet biurowy Microsoft Office oraz specjalistyczne aplikacje projektowe, zwykle oferowane w wysokich cenach.

OXY24 umożliwia korzystanie z oprogramowania bez potrzeby instalacji lub oczekiwania – wystarczy połączyć się z internetem i zalogować do usługi na komputerze lub… tablecie. Aplikacja OXYDesktop dedykowana tym ostatnim już wkrótce dostępna będzie w sklepach Google Play i Apple AppStore. Wystarczy ją pobrać, aby móc cieszyć się bogatym zestawem programów komputerowych. Dzięki nim możemy otwierać, edytować oraz zapisywać ważne dokumenty i pliki (w ramach usługi OXY24 otrzymujemy 750MB na ten cel) z dala od stanowiska pracy.

OXYDesktop jest doskonałym rozwiązaniem dla tych, którzy potrzebują specjalistycznych aplikacji na kilka godzin, a nie chcą wydawać pełnej kwoty na program, z którego będą korzystali sporadycznie. “Wypożyczenie” go przez OXY24 jest wygodne, bezproblemowe i opłacalne. Dodajmy do tego mobilność zapewnianą przez tablet internetowy, a otrzymamy idealne połączenie.

Więcej informacji na temat usługi OXY24 oraz cennik znajdziecie tutaj. Dobrze jest widzieć prężnie rozwijające się polskie inicjatywy. Za każdą z nich trzymamy kciuki!

Poniżej informacja prasowa, z której dowiecie się nieco więcej:

Wrocławska firma OXYCOM udostępniła aplikację OXYDesktop, umożliwiającą uruchamianie wszystkich programów dostępnych w ramach usługi OXY24 na komputerach i tabletach z Windows, Google Android oraz Apple iOS. OXYDesktop pozwala m.in. na wygodne korzystanie z oprogramowania pisanego dla systemu Windows z poziomu tabletów lub smartfonów.

OXY24 jest nowatorską usługą, zmieniającą sposób, w jaki użytkownicy korzystają z oprogramowania. To platforma chmurowa (cloud computing), z poziomu której dostępne są dziesiątki programów, niezbędnych w codziennej pracy – m.in. oprogramowanie z rodziny MS Office, a także specjalistyczne aplikacje projektowe, budowlane, kosztorysowe itp.

Wszystkie programy dostarczane są bezpośrednio z chmury – można je uruchamiać błyskawicznie, bez konieczności instalowania i bez wykupywania licencji. Płaci się tylko za realny czas pracy z narzędziem (np. w modelu abonamentowym lub per godzina).

Programy dla Windows również w tablecie

Najnowszy produkt firmy OXYCOM – OXYDesktop – to program, który po zainstalowaniu na dowolnym urządzeniu pracującym pod kontrolą Windows, Android lub iOS (czyli komputerze PC, smartfonie lub tablecie – w tym również Apple iPad) daje dostęp do aplikacji dostępnych w ramach OXY24.

Takie rozwiązanie przynosi dwie podstawowe korzyści. Po pierwsze, użytkownicy tabletów z Androidem oraz iOS zyskują możliwość korzystania z niedostępnych do tej pory na tych urządzeniach programów biurowych (np. programy z rodziny MS Office 2010) czy pisanego dla Windows specjalistycznego oprogramowania projektowego i kosztorysującego (m.in. ArCADia-IntelliCAD). Wystarczy uruchomić OXYDesktop i wybrać odpowiedni program, dostępny w ramach OXY24 – po uruchomieniu go na tablecie można przeglądać, edytować i zapisywać wszystkie dokumenty.

Wiele urządzeń, jeden dostęp

Drugą zaletą takiego rozwiązania jest ułatwienie użytkownikom korzystania ze swoich aplikacji. Dzięki OXYDesktop mamy dostęp do swoich programów (i dokumentów – w ramach usługi klient dostaje również do 750 MB przestrzeni dyskowej na dane) z dowolnego urządzenia. Użytkownik nie musi więc nosić ze sobą komputera, by np. pokazać klientowi projekt lub wprowadzić do niego jakieś modyfikacje – wystarczy, że będzie miał przy sobie tablet lub smartfona z Androidem lub Apple iOS.

Oczywiście, OXYDesktop przyda się również użytkownikom Windows – dzięki aplikacji mogą oni jeszcze wygodniej i szybciej uzyskiwać dostęp do aplikacji z OXY24.

Program OXYDesktop obecnie dostępny jest dla zarejestrowanych użytkowników usługi OXY24. Wkrótce pojawi się on również w serwisach Google Play (dawny Android Market) oraz Apple iTunes – choć już teraz można pobrać z nich aplikację Citrix Receiver (w oparciu o którą działa OXYDesktop) i skonfigurować ją tak, by wygodnie korzystać z zasobów OXY24.

Komentarze

 • elcede

  nie wiem czy dobrze czytam cennik ale 122zl za office miesiecznie to troche jednak duzo

  • Mariusz

   porównaj koszt offica professional box to sie okaze to nie jest wcale tak duzo.

 • no..jestem pod wrazeniem…

 • lama

  …a mnie to coś przypomina chomikuj.pl – też można sobie coś “wypożyczyć”

  • tox

   Jak Ci to przypomina chomikuj – hosting, to twój nick dobrze cię odzwierciedla.

  • Mariusz

   faktycznie jestes lama

 • MrMr

  Przecież Office w chmurze jest dostępny za darmo dzięki aplikacji OnLive Desktop.

  • Damian O

   ale nie w wersji pro chyba

   • mithos_k

    Właśnie to chciałem napisać -onlive desktop pozwala na DARMOWE korzystanie z office’a 2010 i rownież bezpłatnie jest tam koło 1 gb miejsca na dokumenty. Także z tej strony to żadna nowość ani okazja, ale z tego co rozumiem to tutaj będzie można jeszcze korzystać z innych specjalistycznych aplikacji i to chyba ma być zaleta.

 • seba

  Wzmianka o Citrix reciever wszystko wyjaśnia. technologia znana od 15 lat. sam jej używam na co dzień także na androidzie. Ciekawe tylko jak dogadali się z MŚ na temat licencjonowania. tutaj MŚ jest bardzo konserwatywny. ale większość programów z zakresu budownictwa na pewno zaciekawi branżę.

 • czy w tym temacie się coś zmieniło?

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona