Ważne

“The Walking Dead” wkrótce na iPadzie

“The Walking Dead” to jeden z najlepszych seriali tego roku. Obecnie w Stanach Zjednoczonych zakończył się drugi sezon tej opowiadającej o zmaganiach pozostałych przy życiu ludzi z niekończącą się hordą bezmózgich zombie pragnących świeżego mięsa. Choć na pierwszy rzut oka fabuła “The Walking Dead” wydaje się nudna, w rzeczywistości taka nie jest. Dzieje się tak za sprawą niebanalnego podejścia twórców serialu, którzy, zamiast bezmyślnej masakry nieumarłych, na pierwszym planie postawili analizę zachowania ludzi w obliczu zagłady. Nie zdradzając dalszych szczegółów, zachęcamy do obejrzenia “The Walking Dead” albo… zagrania w grę na iPadzie.

Jeśli Wasz nowiutki iPad wciąż pachnie nowością i chcecie trzymać go z dala od brudu, krwi i smrodu rozkładającego się ciała, omijajcie grę “The Walking Dead” produkcji amerykańskiego studio Telltale Games szerokim łukiem. Jest to tytuł, który fabułą nawiązuje do popularnego serialu, lecz nie jest z nim ściśle powiązany. Premiera pierwszego z pięciu epizodów tej przygodówki z elementami akcji najprawdopodobniej będzie miała miejsce pod koniec kwietnia na platformach iOS, Xbox LIVE , PSN, Wii, PC i Mac. W tej chwili możemy Wam zaoferować jedynie zwiastun gry, w którym Robert Kirkman, twórca “The Walking Dead”, zapowiada grę opartą na serialu, dla którego inspiracją był powstały w 2003 roku komiks.

Telltale Games to studio, które jest autorem gier o takich tytułach jak “Powrót do przyszłości” oraz “Jurassic Park”. Produkcje te spotkały się z mieszanymi uczuciami ze strony użytkowników, którzy doświadczali serii problemów z ich działaniem oraz zwyczajnej nudy. Miejmy nadzieję, że “The Walking Dead” będzie inne i wespnie się na szczyt list najpopularniejszych aplikacji w sklepie AppStore.

via The APPera

Komentarze

 • Łukasz Kowalczuk

  Gwoli ścisłości.
  Gra ma być również (w pewnym stopniu) oparta na komiksie.
  O ile serialu nie emituje jeszcze u nas żadna ogólnodostępna stacja tv, to komiks w polskiej wersji językowej jest od kilku lat wydawany przez Taurus Media. Rzecz jest na tyle dobra (i popularna), że ukazują się już wznowienia wcześniejszych tomów.

  Jeśli o Telltale chodzi, to ta firma jest przede wszystkim znana z kontynuacji przygodówek Sam and Max i Monkey Island (pierwszy sezon Sama i Maksa można kupić w wersji na pc za grosze, głosów użyczyli Mann i Boberek). W licencje filmowe zaczęli się bawić nieco później, ponoć z różnym skutkiem.

  No i “autorem takich tytułów” a nie “autorem o takich tytułach” ;)

  No, to się powymądrzałem.
  Pozdrawiam

  • Hej,
   Bardzo dziękuję za komentarz, uściśliłeś nieco mój wpis. Pamiętaj jednak, że nas najbardziej interesuje mobilna działalność Telltale Games, a firma zyskała rozgłos głównie dzięki “Powrotowi do przyszłości” i “Jurassic Park” (wiem, bo sam bardzo się cieszyłem, kiedy te gry się pojawiły).
   Poprawiłem błąd, zjadłem “gier”. :)

   Również pozdrawiam,

   • Łukasz Kowalczuk

    Co do Telltale to nie wziąłem tego pod uwagę patrząc na treść wpisu jako fan gier w ogóle. Swoją drogą przegląd tytułów wydanych przez nich na IPada mógłby być ciekawy, tylko niech zrobią jakąś promocję :)

    Pozostając przy promocjach – od kilku dni można kupić na Comixology elektroniczne wydania Walking Dead za pół ceny (oraz inne komiksy, których scenarzystą jest Kirkman). Akcja dobiega końca, więc lepiej się pospieszyć.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona