Ważne

Nadchodzi Sony V150 z Tegrą 3 i Androidem 4.0.3 na pokładzie?

Sony rozczarowało nas podczas tegorocznych targów Mobile World Congress, kiedy nie zaprezentowało ani jednego tabletu internetowego. Rozgoryczenie nie trwało długo, albowiem wkrótce po ich zakończeniu dotarła do nas informacja i plakat przedstawiający tajemnicze urządzenie o nazwie VAIO U, które wyposażono nie tylko w ekran dotykowy, ale również wysuwaną klawiaturę fizyczną. Choć nie mamy pewności, czy VAIO U jest prawdziwym tabletem, bardzo chcielibyśmy, aby tak było.

Jeśli VAIO U rzeczywiście istnieje, będzie drugim urządzeniem, nad którym pracuje Sony. Pierwszym jest tajemniczy V150, którego testy wydajnościowe pojawiły się w zapiskach programu NemaMark 1. Z opublikowanej przez japoński (zatem bliski źródłu) serwis Ambelo informacji wynika, iż tablet wyposażono w czterordzeniowy układ Nvidia Tegra 3 o częstotliwości taktowania zegara 1,4GHz, system operacyjny Android 4.0.3 Ice Cream Sandwich oraz ekran, który może pochwalić się rozdzielczością 1280 x 752 piksele (WXGA). O ile dwa pierwsze parametry są dla nas nowością, tak obecność wyświetlacza o takich właściwościach przywodzi na myśl już wprowadzony na rynek tablet Sony Tablet S. Być może V150 jest jego bezpośrednim następcą, którego premiera odbędzie się niebawem? Trzymamy za to kciuki i z niecierpliwością wyglądamy dalszych informacji na jego temat.

via Netbook News

Komentarze

 • KanonierKa

  “Sprostowanie (19.03.2012, godz. 16:25):”
  Jarek, swoje DZISIEJSZE sprostowanie o “wadliwej” bateri nowego iPada,
  pisałeś już jutro ?

  • McKay ze Skotlandii (SONY’s fun-boj;)

   Ajtam ajtam czepiasz się ,dziś jest “wolna” niedziela,
   poza tym nie słyszałaś/łeś o czasoprzestrzeni :)))

 • Strzelam, że to może być ultrabook z tegrą…

 • McKay ze Skotlandii (SONY’s fun-boj;)

  A ja myślę, że już czas na kolejny stricte tablet ze “stajni Sony choć po S a szczególnie P troszkę się niepokoję o “dizajn” ale o gustach się przecież nie “gada” ;)))

  • Allerien

   O gustach się nie dyskutuje ale właśnie te słowa piszę z Tabletu S i jakoś nie narzekam na design. Mało – głównie design mnie do niego przekonał bo jest mega wygodny :)

 • Marek

  Jak będzie z 3G, to kupuję.
  Na rynku nie ma jeszcze tabletu z Tegrą 3 i 3G.
  Ale znając Sonego to wątpię czy będzie.

 • Kot_Sylwester

  I bardzo dobrze że pracują nad nowym tabletem. Dzięki temu za jakiś czas ceny Tabletu S jeszcze spadną i go sobie kupię. :)
  Swoją drogą już teraz na aukcjach pojawia się wersja 32 GB w okolicy 1500 PLN

 • B4Y

  VAIO U jest podobne do VAIO UX zaprezentowanego w 2006r.
  Jest duże prawdopodobieństwo ze VAIO U będzie z Windows 8

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona