Ważne

Gesty wielozadaniowości na tabletach z Androidem? To możliwe!

Jeżeli jesteście posiadaczami tabletów z systemem Android i z zazdrością patrzyliście na właścicieli iPadów używających czterech lub pięciu palców, aby przełączać się pomiędzy otwartymi aplikacjami, mamy dla Was dobrą wiadomość – Wy też tak możecie! Umożliwi Wam to specjalna aplikacja o nazwie Gesture Control, która kompatybilna jest z urządzeniami z Androidem w wersji Honeycomb.

Gesture Control zostało stworzone przez użytkownika forum XDA (a kogóż by innego!), StupidIdea. Ten utalentowany programista otworzył miłośnikom tabletów z Androidem drzwi do podstawowej kontroli nad rozpoznawaniem gestów wykonywanych palcami na ich ekranach. Dzięki Gesture Control, możecie “uszczypnąć” wyświetlacz czterema palcami, by powrócić do ekranu głównego oraz przesunąć dwoma w dół, by cofnąć się o jeden poziom menu lub w górę, by ukryć belkę aktualnie otwartej aplikacji.

Aby zainstalować Gesture Control, musicie mieć prawa administratora na swoim urządzeniu (tzw. root). Aplikację możecie bezpłatnie (lub odpłatnie) pobrać ze sklepu Android Mar… ups, Google Play. Niezbędne linki znajdziecie poniżej.

Stworzona przez StupidIdea aplikacja nie daje posiadaczom tabletów z Androidem dokładnie takich samych funkcji, jakimi cieszyć się moją właściciele iPadów, ale to krok w dobrym kierunku. Dajcie programowi szansę i podzielcie się swoją opinią o nim w komentarzach!

Uwaga! Gesture Control nie działa na systemie Android 4.0 Ice Cream Sandwich!

via Redmond Pie

Komentarze

 • grah

  Hmmm. Mozna tez zainstalowac inny launcher. No apex launcher, ktory jest identyczny ze stockowym ics launcherem, ale zawiera fajne usprawnienia, miedzy innymi wlasnie gesty :-)

 • GieKa

  Zaprawdę powiadam Wam że za rok, dwa będziemy mieć w telewizorach Androida, kamerki i będziemy do nich machać :) Nie tylko obsługiwać funkcje telewizora ale i internet. Chociaż to pewnie jako pierwszy wprowadzi Apple. A może MS wskoczy ze swoim Kinectem i W8 do telewizorów?

  • GieKa

   Zapomniałem dopisać – tak machać jak w raporcie mniejszości. :)

  • Macieq

   Ale to juz jestw tv sam sunga…tyle ZE bez androida ;p

  • Lost

   Samsung już pokazał obsługę za pomocą gestów w swoim nowym Smart Tv.

 • js

  ics na moim tf nie jest zawsze taki dobry

 • Android to wszechobecne lagi oraz spore problemy z wielodotykiem w zależności od urządzenia (obsługa ograniczonej ilości punktów). Do ipada widzę tutaj delikatnie mówiąc – przepaść.

 • Amnezja

  Apple nawet małpa obsłuży. Czy to jego zaleta? Nie!
  Wręcz wada. Obecnie użytkowników przyzwyczaja się do bezmyślności. Niedługo ludzie nawet nie będą wiedzieć co mają w ręku ważne, że działa i łatwo się obsługuje. Dobrze, jak ktoś chce być …
  A zresztą lepiej się nie odzywać. Mam tableta z nowym androidem,, miałem w ręku ipada i uważam, że są to zabaweczki. Lepiej już mieć netbook’a i robić coś pożytecznego, niż machać palcem po ekranie i nie słuchać wykładów :D

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona