Ważne

Android 4.0 ICS dla tabletów Archos G9 już dostępny


Niespełna tydzień temu informowaliśmy was o planach udostępnienia aktualizacji przez firmę Archos dla tabletów z linii G9. Jako że producent zobowiązał się do wprowadzenia najnowszego systemu Google Android – Ice Cream Sandwich – jeszcze w pierwszym kwartale 2012 roku, zbyt wiele czasu mu nie zostało.

Jak się okazało posiadacze modeli Archos 80 G9 i Archos 101 G9 nie muszą dłużej czekać, bo kompilacja o numerze 4.0.4 właśnie pojawiła się na stronie producenta. Poza zmianą samego systemu, firmware 4.0.4 wnosi wiele dodatkowych funkcji. Największe zmiany dotknęły oprogramowanie Media Center (wsparcie dla formatu mkv3D, wyłączenie powiadomień systemowych w aplikacji czy sterowanie muzyką z poziomu ekranu blokady). W menedżerze plików udoskonalono funkcję drag and drop, dodano opcję wyłączenia indeksowania poszczególnych folderów karty SD przez bibliotekę mediów, jak również powiadomienia po zakończeniu kopiowania odbywającego się w tle.

Użytkownicy 8-calowych i 10,1-calowych tabletów spod skrzydeł Archosa mogą również liczyć na wideokonferencje przy użyciu aplikacji Google Talk czy Skype. Urządzenia otrzymały ponadto wsparcie dla kontrolera Xbox 360 dzięki hostowi USB.

Najnowsza wersję oprogramowania oraz pełną listę zmian znajdziecie tutaj.

źródło

Komentarze

 • aaa

  Nieźle, do odtwarzania filmów Archosy chyba rządzą? Szkoda, że są takie zamknięte i nie ma na nie nieoficjalnych romów.

  • aaa

   PS. Poprawka: tak źle chyba nie jest jednak, bo widzę na XDA że uruchomiono nawet Ubuntu na Archosach G9.

 • daniel

  Czekamy na “Polskiego” Pluga, dystrybutor też obiecał ICS w pierwszym kwartale tego roku.

 • michauu

  Witam, zastanawiam sie nad tym tabletem, nowy mozna kupic juz za 1100 i mam dylemat czy kupic g9 101 czy dorzucic 300 zl i wziac transformera transformer tf101? jak myslicie?

 • Marcin “Azawakh” Wojciechowski

  Ja również rozważam zakup tej dachówki w wersji 101 i pendrive 3G. To może być bardzo rozsądny zakup zwłaszcze, że producent zadbał o aktualizację softu do swoich produktów. Duży ekran, niezłe wyposażenie sprawiają, że Archos Gen9 101 może okazać się znakomitą alternatywą dla dużo droższych Samsungów czy iPadów.

 • red spider

  Mam tf101g. Nie polecam. Martwe pixele, smieci pod oczkiem obiektywu, wycieki podswietlenia. I tak od nowości. Serwis natomiast nie stwierdzil wad. Do tego to częste zdarzenia, poczytaj fora i strone fb asusa. NIE POLECAM.

 • hubu

  A ja tam jestem zadowolony, ICS rozwiazał problemy wieku dziecięcego z HC.

 • andred

  Długo się zastanawiałem nad tabletem. Kupiłem Archos 80 g9. Innego bym nie kupił. Za tę cenę nie ma nic lepszego. Wszystko chodzi jak należy. Teraz tylko po aktualizacji do IC mam problem z operą. Wyłącza mi się podczas przeglądania stron. Czy ktoś mam podobne doświadczenie?

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona