ZTE przedstawia kolejny tablet: Light Tab 2

tablet zte light

Nie wiem czy pamiętacie, ale ZTE Light był jednym z pierwszych tabletów internetowych, które trafiły do ofert krajowych operatorów komórkowych. Wspominam o tym, bowiem już niebawem do sprzedaży ma trafić jego następca, co może sugerować, że jakiś czas później doczekamy się go także w polskich sieciach. Poznajcie ZTE Light Tab 2.

„Dla tabletu drugiej generacji zwiększyliśmy możliwości pierwszego tabletu, by ulepszyć funkcjonalność i zapewnić użytkownikom lepsze doznania podczas pracy i zabawy” – to słowa Zhu Dontang, jednego z przedstawicieli firmy. Co to takiego oznacza w praktyce?

Przede wszystkim wyświetlacz o przekątnej 7″ o wyższej rozdzielczości – 1024 x 600 pikseli (zamiast 800 x 480) oraz nowszą wersję systemu operacyjnego – Android 2.3.5 (zamiast Androida 2.2) z dostępem do Android Market; tu warto zaznaczyć, że na chwilę obecną nie wiadomo nic na temat ewentualnej możliwości aktualizacji systemu do najnowszej wersji systemu, Ice Cream Sandwich.

Na temat urządzenia wiemy jeszcze tylko tyle, że posiada procesor o częstotliwości taktowania 1,4 GHz („który jest szybszy niż większość jedno i dwurdzeniowych procesorów na rynku” – cytat z informacji prasowej), 3G, WiFi, GPS, kamerkę oraz aparat o rozdzielczości 3 Mpix.

Konkretna data rynkowego debiutu ZTE Light Tab 2 nie dostała ujawniona – wiadomo jedynie, że „na początku 2012 roku”. Niestety, cena modelu również w chwili obecnej nie jest znana.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona