Ważne

Co powiecie na hybrydę w stylu Transformer Prime od Archosa?

Dobre pomysły trzeba kopiować – to prawda znana nie od dziś. Oczywiście nie chodzi o zżynanie od kogoś w najgorszym tego słowa znaczeniu, a o wzorowanie się i podchwycenie samej idei. Asus wypuszczając na rynek hybrydę Eee Pad Transformer trafił w dziesiątkę – był to kompromis mobilności i funkcjonalności, co poskutkowało prezentacją jej drugiej generacji – Asusa Transformer Prime. Z najnowszych informacji wynika, że podobne urządzenie (“Asus Transformer like”) zamierza wypuścić Archos.

Henri Crohas, CEO Archosa, w wywiadzie dla francuskiego radia BFM zdradził ambitne plany producenta na 2012 rok. Firma zamierza oferować cieńsze niż dotychczas tablety (ok. 7 mm grubości), ale nie to jest najważniejsze. Najbardziej interesującą informacją jest fakt, iż Archos zamierza stworzyć tablet, do którego będzie można podłączyć klawiaturę (stację dokującą), czyli coś jak Asus Transformer Prime – ma mieć ok. 11 mm grubości.

Archos jest firmą, która zawsze oferowała tablety mogące się pochwalić odpowiednim stosunkiem ceny do parametrów technicznych i jakości ich wykonania. Mamy nadzieję, że w przypadku kolejnych urządzeń też tak będzie i nagle Archos nie zacznie wymyślać cen “z kosmosu”.

Temat hybrydy tabletu i netbooka od Archosa wydaje się bardzo ciekawy. Wiele jednak będzie zależało od ceny i specyfikacji urządzenia – te informacje na razie pozostają tajemnicą, podobnie jak data jego premiery.

źródło, źródło

Komentarze

 • ghostCat

  “Archos jest firmą, która zawsze oferowała tablety mogące się pochwalić odpowiednim stosunkiem ceny do parametrów technicznych i jakości ich wykonania”
  Przepraszam, ale zupełnie się z tym nie zgodzę. Przy tej jakości wykonania/możliwościach, tablet (np101) powinien kosztować co najmniej o 400 500 pln mniej. Wszechobecny pękający i trzeszczący plastik – to już chyba nie które chińczyki są solidniej wykonane. Taśma od matrycy (będąca przecież wewnątrz) pękła po 3 miesiącach. Po zakupie gen 8 szybko wróciłem do ipada a archosa oddałem córce. Niedawno (dobiwszy pierwej gen8 ;-) ) córka uparła się, by zakupić sobie gen9 101, twierdząc, że teraz na pewno będzie lepiej. Cóż. Plastik jak tandetny był taki pozostał. Odgłosy niczym z taniego horroru też pozostały strasząc po nocy skrzypieniem co wrażliwszych domowników. HC lata jak opasła najarana jaskółka, jedynie wyglądem dając poczucie posiadania nowoczesnego urządzenia. Kiedy bierze się je do ręki i próbuje coś z niego wycisnąć juz tak różowo nie jest. ;-)

  • to porównanie tabletu archosa do jaskółki jest mistrzowskie!

 • “Oczywiście nie chodzi o zżynanie od kogoś w najgorszym tego słowa znaczeniu, a o wzorowanie się i podchwycenie samej idei.” – Powiedz to Apple’owi, bo dla nich cienka ramka to właśnie bezczelne kopiowanie za które TRZEBA! podać do sądu :D Bo oni mają patenta :D

 • ainaruth

  Stacje dokujące z klawiaturą to nie jest domena jedynie Transformera. Nawet do iPada są takie akcesoria. Kluczowe dla Asusa jest to jak bardzo stacja dokująca poszerza jego możliwości.
  Bateria ładująca tablet, pełnowymiarowe USB z obsługą dysków NTFS, pełnowymiarowy slot SD, dość wygodna klawiatura z touchpadem, a wszystko zgrabnie się zamyka chroniąc ekran w czasie transportu. Tego nie ma nikt inny. Czy Archos dobrze to skopiuje?

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona